Ilość wyświetleń: 435

Wycieczka w Karkonosze

W dniach 24-27 września Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski zorganizowała wycieczką w Karkonosze połączoną ze zwiedzaniem Pragi stolicy Czech. Bogaty program wycieczki nie pozwoliłby ktokolwiek się nudził. Już podczas podróży z Jaworzna do Karpacza grupa zwiedziła największy zamek na Śląsku w Książu ze wspaniałymi tarasami, ogrodami, wieżami oraz ze wspaniałym dziedzińcem.Po przyjeździe do Karpacza i zakwaterowaniu w przytulnym ośrodku wypoczynkowym Sadyba udaliśmy się na pierwszy spacer po malowniczym Karpaczu. Zwiedziliśmy między innymi piękną świątynię Vang, która została wybudowana bez użycia gwoździ w XII w. w miejscowości Vang w Norwegi w Karkonosze natomiast została przywieziona przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. W tym samym dniu obejrzeliśmy skocznię narciarską K-80 w Karpaczu.


Drugiego dnia, wcześnie rano wyruszyliśmy do Pragi na całodzienną wycieczkę. W zwiedziliśmy Hradczany, Loretańskie Namiesti, Zamek Królewski, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Czech, Ogrody Wallensteina, Rynek Staromiejski, Plac św. Wacława, Most Karola. Niestety nie mogliśmy odwiedzić pięknej Katedry św. Wita, ponieważ trwały w niej przygotowania do wizyta Papieża Benedykta XVI. Późnym wieczorem, zmęczona aczkolwiek zadowolona grupa wróciła szczęśliwie do Sadyby.


W sobotę w trzecim dniu wycieczki uczestniczyliśmy w wycieczce po Szklarskiej Porębie. Wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, dalej pieszo poszliśmy do wodospadu Kamieńczyk następnie zwiedziliśmy willę Hauptmana, Muzeum Mineralogiczne po muzeum poszliśmy do wodospadu Szklarki by w końcu zdobyć górę Chojnik, na której znajdują się ruiny zamku o tej samej nazwie, co góra. Z wierzy zamczyska rozpościera się przepiękny widok na okoliczne góry oraz kotlinę Jeleniogórską.
Po powrocie do pensjonatu wycieczkowicze bawili się na wieczorku integracyjnym połączonym z zabawą taneczną do późnych godzin nocnych.


Ostatniego dnia po wykwaterowaniu z pensjonatu Sadyba ruszyliśmy do miejscowości Kowary gdzie zwiedziliśmy sztolnię, po uranową, która została wydrążona w poszukiwaniu rudy uranu. Następnie ruszyliśmy do Jeleniej Góry gdzie można podziwiać najładniejszy rynek Śląska, Muzeum Karkonoskie. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Jaworzna.


Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, która dodawała uroku górom karkonoskim.


Chciałem w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować dla biura podróży „Olga II” z Jaworzna za fachowe zorganizowanie całe wycieczki, pani Małgosi, pilotowi całej wyprawy, panu Bogdanowi przewodnikowi Sudeckiemu, który oprowadzał nas przez całą wyprawę opowiadając ciekawe historie związane z urokliwymi Karkonoszami i Pragą. Dziękuję również kierowcy autokaru, panu Edziowi, który bezpiecznie dowiózł nas do Karpacza oraz do Jaworzna.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z wycieczki w Karkonosze >>>