Ilość wyświetleń: 342

Demonstracja w Szczecinie

W piątek 18 września w Szczecinie odbyła się manifestacja w obronie Stoczni Szczecińskiej i miejsc pracy zorganizowana przez NSZ Solidarność. Do Szczecina przybyli związkowcy z całego kraju, między innymi NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski.Postanowiliśmy wspomóc kolegów ze Stoczni Szczecińskiej i zaprotestować przeciw prowadzonym przez rząd RP działaniom zmierzającym do likwidacji wielu tysięcy miejsc pracy, domagamy się również dialogu społecznego, którego rząd PO-PSL nie prowadzi.


Rząd Donalda Tuska doprowadził do kompletnej ruiny przemysł stoczniowy, teraz zamierza sprzedać przemysł energetyczny pozbywając się kluczowej gospodarki dla kraju.


Nie możemy dopuścić do dzikiej prywatyzacji i wprowadzeniu w naszym kraju XIX wiecznego wyzysku pracowników. To co czyni obecna koalicja rządowa to powolna wyprzedaż Polski w obce ręce.


My jako Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski staramy się być zawsze tam gdzie zagrożone są miejsca pracy i godność pracowników. Dlatego jesteśmy doceniani nie tylko w naszej branży górniczej lecz również w całym kraju.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z demonstracji w Szczecinie >>>