Wybory a interes pracownika. Rzecznik Solidarności: PO nie jest wiarygodna w swoich deklaracjach

Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ocenił, że spośród ugrupowań politycznych ubiegających się o głosy w nadchodzących wyborach parlamentarnych to Zjednoczona Prawica w najpełniejszy sposób realizuje interes pracownika i postulaty Związku.

– Niższy wiek emerytalny, przywrócenie emerytur pomostowych, stawka godzinowa, dynamiczny wzrost płacy minimalnej i wyłączenie z niej wszystkich dodatków, rekordowo niskie bezrobocie i rekordowy wzrost przeciętnego wynagrodzenia, likwidacja syndromu pierwszej dniówki, płaca minimalna w ochronie zdrowia, ograniczenie handlu w niedzielę, lepsze warunki dla pracowników w sądach pracy, skuteczna ochrona liderów związkowych przed zwolnieniem. Do tego niższe podatki, ulgi od składek związkowych, transfery socjalne, radykalny wzrost minimalnych rent i emerytur, i tak dalej, i tak dalej. To bardzo konkretne postulaty Solidarności, które PiS wpiął do swojego programu i się z nich wywiązał. I to są twarde dane, żadna polityka – stwierdził Marek Lewandowski.

Dodał przy tym, że pozostałe ugrupowania (z wyjątkiem Konfederacji) – choć deklarują kontynuację prospołecznej polityki – nie będą dysponować wystarczającą siłą polityczną w nowym rozdaniu parlamentarnym.

– Koalicja Obywatelska, która teoretycznie miałaby szansę na stworzenie rządu, nie jest w tej materii wiarygodna. Nasze dotychczasowe doświadczenia każą odnosić się z daleko idącą rezerwą do tego, co mówi jej lider Donald Tusk. Sam Donald Tusk z tygodnia na tydzień zmienia swoją narrację. Zdążyliśmy zresztą przerobić to wielokrotnie. Wielokrotnie dał nam się poznać jako wyjątkowo cyniczny kłamca, który niemal w każdej dziedzinie nas oszukał. Pokładanie dzisiaj wiary w jego zapewnienia jest dalece nieroztropne, a wobec potencjalnych strat dla praw pracowniczych i społecznych wręcz groźne – ocenił Lewandowski.

Źródło: tysol.pl