Ilość wyświetleń: 484

Jesteśmy niezależni i nikt nam nie będzie mówił co mamy robić!!!

Kampanie wyborcza rządzi się swoimi prawami i politycy różne głupstwa wygadują. 

Jeden z posłów Platformy Obywatelskiej w swoich mediach społecznościowych opublikował krótki film na tle szybu Piłsudski Zakładu Górniczego Sobieski powołując się na nasze pismo, skierowane do prezesa TAURON Polska Energia w sprawie braku odbioru zakontraktowanego węgla z naszych zakładów wydobywczych. 

Oczywiście pismo nie jest żadną tajemnicą i było wysłane nie tyko do prezesa TPE, lecz również do wiadomości wielu innych adresatów. Zaskakujące w filmie jest jednak to co pan poseł pod wpływem emocji bredzi. Otóż pan poseł chce nas ustawiać co mamy robić, przytaczając „że jak Tusk dojdzie do władzy to będziemy opony palić”, a teraz nie mamy odwagi. Tak tę wypowiedz można zrozumieć.

Jednak pan poseł zapomniał o jednym małym szczególe. My jako Związek Zawodowy w swojej nazwie mamy „Niezależny Samorządny…” co dla tego pana może być niezrozumiałe, gdyż pana formacja przyzwyczajona jest do działania na polecenia Berlina lub Brukseli i stawanie na baczność wobec żądań „obcych” państw.

 My jako NSZZ Solidarność wiemy co mamy robić i nikt nam nie będzie dyktował, kiedy mamy „palić opony” a kiedy nie. Jeżeli, ktoś podejmuje z nami dialog, na nawet najtrudniejsze tematy, to my je podejmujemy. Niestety za rządów PO – PSL dialog wyglądał z goła inaczej i nie był to dialog, lecz monolog strony rządzącej, przeradzający się nie jednokrotnie do „ulicy”. Można tu przytoczyć chociażby jeden z przykładów, kiedy to za rządów koalicji PO – PSL strzelano z broni gładkolufowej do naszych kolegów w Jastrzębiu. I oby ta wasza „miłość” już nie powróciła! 

Szanowny panie pośle proszę się skupić na własnej osobie, która nic dla jaworznickiego górnictwa nie zrobiła, poza kilkoma briefingami pod kopalnią, a od nas się odwalić. My dobrze wiemy co mamy robić i nikt nam nie będzie dyktował, jak mamy działać. 

Oczywiście może pan takie sugestie kierować w stronę swoich kolegów z zaprzyjaźnionych związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ, w którym to jednym ze związków bliski pana kolega z PO pełni funkcję zastępcy przewodniczącego, natomiast sam przewodniczący tak chętnie fotografuje się z panem. Oni z pewnością pana posłuchają, jeden tylko mały szczegół, czy będą mieli na tyle odwagi, ponieważ na różnych spotkaniach jakoś nie mają odwagi się nawet odezwać. Ale to już szczegół.  

A poza tym zna nas pan bardzo dobrze i wie że co jak co ale odwagi nam nigdy nie brakowało, jak to się mówi „mamy jaja” w przeciwieństwie do pana. 

Z górniczym pozdrowieniem: Szczęść Bożę NSZZ Solidarność Zakład Górniczy Sobieski TAURON Wydobycie S.A.