Ilość wyświetleń: 402

Jarosław Grzesik: TAURON był przykładem dobrej współpracy. Dziś ten przykład próbuje się wymazać

We wszystkich zakładach należących do Grupy TAURON trwają spory zbiorowe. Dziś w Katowicach o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa NSZZ „Solidarność” ws. Grupy TAURON. Głos zabrał m.in. przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik

Stoimy pod budynkiem grupy kapitałowej TAURON, która niegdyś była przykładem dobrej współpracy i funkcjonowania branż związanych z polską energetyką – zaczął przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik.

Dzisiaj próbuje się ten dobry przykład wygumkować. Próbuje się powiedzieć, że tak nie powinno być. Dlaczego do tej pory można było, a teraz nie? Dziś szefowie grupy kapitałowej TAURON zasłaniają się decyzjami polskiego rządu, zaś polski rząd zasłania się decyzjami Komisji Europejskiej – zaznaczył Grzesik.

A my jako Polska, gdzie jesteśmy? Jesteśmy jakimiś wyrzutkami? – zapytał.

Rząd niestety nie próbował walczyć o polską rację stanu, o polskie przedsiębiorstwa. My od początku próbowaliśmy tłumaczyć, że doprowadzi to do upadku polskiej energetyki – dodał.

Dzisiaj, kiedy polski rząd zgadza się na dyktat Komisji Europejskiej zgadza się na wszystkie warunki i w gruncie rzeczy zgadza się na likwidację polskiej energetyki opartej o węgiel, widać dzisiaj, że tę walkę przegrywamy. Ale nie będziemy się poddawać i będziemy walczyć razem z kolegami i koleżankami o to, żeby TAURON utrzymać – powiedział Grzesik.

Zdjęcie: DP

Źródło: tysol.pl