Ilość wyświetleń: 475

Dominik Kolorz: Po co komu następny konflikt? Czy rzeczywiście dialog musi być wymuszony strajkiem?

We wszystkich zakładach należących do Grupy TAURON trwają spory zbiorowe. Dziś w Katowicach o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa NSZZ „Solidarność” ws. Grupy TAURON. Głos zabrał przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” Dominik Kolorz.

Po co komu następny konflikt? Czy rzeczywiście dialog musi być wymuszony strajkiem? Czy dopiero po protestach, będzie można rozmawiać normalnie, zadbać o podmiotowość ludzi? Nie takie były deklaracje rządzących. Niestety co innego się mówi, a co innego się robi – powiedział Kolorz

Energia, która dziś jest wytwarzana przez węgiel jest najdroższa na świecie? To propaganda, to nieprawda. Jeśli ktoś myśli, że przejście na zieloną energię i odnawialne źródła energii spowoduje, że będzie pięknie cudownie i tanio to nieprawda. Nie dość, że ta energia nie będzie tańsza, to zlikwiduje się dziesiątki miejsc pracy nie tylko w grupie TAURON, ale w całym segmencie energetycznym, motoryzacji czy hutnictwie – zwrócił uwagę.

Proszę pana premiera o to, a rzadko kiedy proszę, aby wpłynął na to, żeby w naszym kraju nie rządzili prezesi spółek, żeby było tak, że rząd jest rządem i nie podlega dyktatowi zielonej religii i mam taką nadzieję, że to jest jeszcze czas na normalny dialog i żeby byśmy nie musieli na Śląsku „odkurzać sztandarów”. Nie chcę straszyć, apeluję tylko o to, aby rozsądek wrócił – dodał Kolorz.

Źródło: tysol.pl