Ilość wyświetleń: 392

Dzień Dziecka na stawie Grajdołek

Pogoda dopisała podczas zawodów wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski w Jaworznie na stawie Grajdołek w sobotę 27 maja. 

Ta coroczna impreza, przerwana jedynie przez okres pandemii covid – 19, odbywa się już od ponad dwudziestu lat i wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tak ze strony najmłodszych jak i rodziców. 

W zawodach wzięło udział 82 dzieci, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: dzieci do lat 10-ciu oraz powyżej 10-ciu lat. Wraz z rodzicami i opiekunami było ponad 200 – stu gości. Dzieciaki wędkowały metodą spławikową na jedną wędkę. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie PZW Krzysztof Kisiel oraz Janusz Pluta. Młodzi wędkarze rywalizowali dwie godziny od 10 do 12, po tym czasie nastąpiło ważenie złowionych ryb, które trafiły z powrotem do stawu. 

W kategorii dzieci do lat 10-ciu pierwsze miejsce zajęła Emilia Sowa, na miejscu drugim uplasował się Szymon Ślusarczyk natomiast trzecia była Wiktoria Nekwapil. Pośród starszych zawodników pierwsze miejsce na podium przypadło dla Macieja Duplaka, drugi był Kamil Bożek natomiast na miejscu trzecim znalazł się jego brat Łukasz Bożek. 

Dzieci miały do dyspozycji dmuchany zamek, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wędkujący otrzymali nagrody, wszystkie dzieci okolicznościowe paczki. Były kiełbaski z grilla, grochówka, żurek i jeszcze kilaka przysmaków. Nad kulinarną odsłoną tej imprezy czuwał nasz przyjaciel Zbigniew Olejarz. 

Zawody odbyły się dzięki przychylności gospodarza stawu Grajdołek, kołu PZW nr 94 Jeleń z Jaworzna, prezesowi koła Józefowi Sojce, cała impreza była współfinansowana z ZFŚS TAURON Wydobycie S.A. 

Dział Informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.