Dzieci z Klubu Wega dziękują Solidarności

Jak co roku Klub Środowiskowy Wega organizuje „Zimowe Impresje” w ramach Zima w Mieście 2013. W akcji brały udział dzieci, które z różnych przyczyn spędzały ferie zimowe w mieście. Klub Wega opiekuje się również dziećmi, których rodziny są o niskim statucie materialnym oraz z rodzin zaniedbanych wychowawczo.

Dzięki takim ośrodkom jak Wega dzieci mają zajęcie a czas wolny wypełnia im zabawa oraz wycieczki. W tym roku dzieci i młodzież uczestniczyły między innymi w wycieczkach do królestwa muzyki, krainy wiecznego lodu a także do królestwa Neptuna.

Wypoczynek dzieci dofinansowywany jest z budżetu miasta Jaworzna, jednak środków nigdy za wieli i NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski wsparła tak szlachetny cel.

W podzięce za wsparcie naszą siedzibę odwiedziło kilkoro dzieci, które uczestniczyły w wypoczynku wraz z wychowawcami i przekazały na ręce Przewodniczącego Waldemara Sopatę własnoręcznie wykonany plakat, na którym podpisali się uczestnicy akcji w Klubie Wega.

Jest to dla nas bardzo budujące i cieszy nas fakt, że możemy w jakiś sposób pomóc dzieciom, które bez takich inicjatyw jak w Klubie Wega musiałyby ferie spędzać w czterech ścianach własnego domu.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.