Ilość wyświetleń: 346

ZG Sobieski nie do pokonania

Po raz kolejny w Turnieju w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika zwyciężyła drużyna NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski z Jaworzna.

Po raz kolejny w Turnieju w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika zwyciężyła drużyna NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski z Jaworzna.

W sobotę 27 października w hali MCKiS w jaworznickim Osiedlu Stałym odbyła się już dziesiąta odsłona tych rozgrywek.  W tegorocznym turnieju wzięło udział osiem drużyn z naszego regionu. Od samego początku faworytami tej imprezy byli piłkarze ZG Sobieski oraz KWK Borynia i to właśnie te zespoły spotkały się w finale.  Od pierwszych minut spotkania finałowego widać było zaangażowanie każdej drużyny, jednak górą byli futsalowcy z ZG Sobieski, którzy już w drugiej minucie pokonali bramkarza drużyny KWK Borynia. Mecz obfitował w szereg nerwowych sytuacji w pewnym momencie sędzia musiał podyktować dwie czerwone kartki dla zawodników z obydwu drużyn, aby ostudzić negatywne emocje. Choć piłkarze z Boryni za wszelką cenę pragnęli wyrównać, nie mogli pokonać bramkarza zespołu ZG Sobieski. Niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania jaworzniccy piłkarze po raz kolejny umieścili piłkę w bramce Boryni i wynikiem dwa do zera zwyciężyła drużyna Solidarności z ZG Sobieski.

Trzecie miejsce zajęli piłkarze NSZZ Solidarność Oldboje ZG Sobieski, którzy w meczu o to miejsce pokonali futsalowców z KWK Bielszowice wynikiem dwa do jednego. Oprócz już wymienionych drużyn w rozgrywkach wzięły jeszcze zespoły Solidarności MPWiK Jaworzno, MOS Baildon, PG Sylesia oraz Alstom Konstal. Najlepszym piłkarzem turnieju z ilością sześciu strzelonych bramek został Mariusz Mazgaj, zawodnik Solidarności ZG Sobieski. Za najlepszego bramkarza sędziowie uznali Mariusza Wysińskiego z KWK Borynia.

Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody wręczali zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności Justyna Latos, przewodniczący KZ NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski Waldemar Sopata oraz Grzegorz Kuźnicki członek Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności przewodniczący z KWK Bielszowice. Swą osobą turniej zaszczycił również członek Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności Jacek Rams z KWK Borynia.

Czy ktoś przełamie zwycięską passę jaworznickich piłkarzy w tym turnieju przekonamy się za rok w XI Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Kazimierza Zachnika. Turniej od dziesięciu lat organizuje Solidarność Regionu Śląsko – Dąbrowskiego przy współpracy z KZ NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski, która jest gospodarzem imprezy.

Turniej nosi imię Kazimierza Zachnika, wieloletniego działacza Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności, członka prezydium Zarządu Regionu, członka zarządu Fundacji na rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko -Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. W Solidarności działał od początku jej istnienia. W stanie wojennym był aresztowany za druk i kolportaż ulotek. W prezydium Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności odpowiadał za dział interwencyjno – prawny. Przez ponad 12 lat był zaangażowany w zakończenie tysięcy sporów pracowniczych w naszym regionie. Kazimierz Zachnik zmarł w wieku 54 lat.

Zdjęcia z turnieju im. Kazimierza Zachnika Jaworzno 27.10.2012r. >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.