Ilość wyświetleń: 361

Wiosenne rozgrywki piłkarskie

Zakończyła się kolejna runda wiosennych międzyoddziałowych rozgrywek piłki nożnej na boiskach otwartych w ZG Sobieski. Tytuł mistrzów obronili piłkarze z oddziału G-2.

Zakończyła się kolejna runda wiosennych międzyoddziałowych rozgrywek piłki nożnej na boiskach otwartych w ZG Sobieski. Tytuł mistrzów obronili piłkarze z oddziału G-2.


Jak co roku Komisja Socjalna zorganizowała międzyoddziałowe rozgrywki piłkarskie. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, oddziałów ZG Sobieski. Zawody odbywały się od 28 maja do 6 czerwca bieżącego roku. Drużyny po losowaniu zostały podzielone na cztery grupy: A, B, C i D. W grupie A znalazły się oddziały WP, NTA oraz Msz. Do grupy B weszli zawodnicy z oddziałów G-1, GRP-1 a także GT. W grupie C znaleźli się piłkarze z oddziałów G-2, LNP i MD. Ostatnia grupa D przypadła oddziałom GPD, NNM oraz ED.

Po pierwszej turze rozgrywek z grupę A opuściły oddziały: WP oraz NTA, grupę B: G-1 i GT z grupy C wyszli przedstawiciele oddziałów: MD i G-2 natomiast grupę D opuścili piłkarze z oddziałów: NNM i GPD.

W meczach półfinałowych spotkały się drużyny MD z G-1 i G-2 z GPD. W pierwszym meczu półfinałowym piłkarze z oddziału MD pokonali zawodników oddziału pierwszego wynikiem 2 : 1. W drugim meczu oddział drugi był górą nad zawodnikami z przewozu 1 : 0.

W środę 6 czerwca odbył się finał turnieju, w którym spotkały się drużyny G-2 i MD natomiast o miejsce trzecie mecz mieli rozegrać zawodnicy z G-1 oraz GPD niestety do spektaklu o miejsce trzecie nie doszło, ponieważ drużyna GPD nie wstawiła się na spotkanie i tym sposobem poprzez walkower trzecie miejsce zajął oddział G-1.

Tuż po godzinie 16 spotkali się finaliści. Mecz od pierwszych minut był zaciekły, bardzo wiele nieczystych zagrań po każdej stronie. Sędzia spotkania podyktował kila żółtych kartek a w jednym przypadku wobec zawodnika mechaników aby uspokoić atmosferę musiał użyć kartki czerwonej. Chociaż bramkarz drużyny MD stanął na wysokości zadania nie uporał się on z atakiem piłkarzy oddziału drugiego i skapitulował dwukrotnie. Niestety mechanicy nie zdołali pokonać bramkarza drużyny przeciwnej ani razu i tym sposobem wynikiem 2 : 0 tytuł mistrza obroniła drużyna oddziału G – 2.

Kolejna edycja turnieju międzyoddziałowego dobiegła końca, wszystkim dziękuję za uczestnictwo oczywiście największe gratulacje dla tych czterech najlepszych drużyn. – Mówił do zawodników Dyrektor ds. Pracy ZG Sobieski Piotr Lichota – W tym roku po raz kolejny już ten tytuł obronił oddział drugi, gratulacje dla tego oddziału. Również chciałbym pogratulować tym osobom, które będą uhonorowane indywidualnie najlepszy strzelec i bramkarz. – Dodał dyrektor Lichota, który wręczył drużynom pamiątkowe puchary oraz nagrody.

Miejsce czwarte turnieju zajęła drużyna oddziału GPD, miejsce trzecie przypadło zawodnikom G – 1 na miejscu drugim uplasowali się piłkarze MD natomiast mistrzostwo przypadło oddziałowi G – 2. Królem strzelców został Marcin Jarząbek reprezentant oddziału drugiego za najlepszego bramkarza turnieju sędziowie uznali zawodnika mechaników Robert Nawrocki. Nad prawidłową grą czuwali sędziowie: Jarosław Więcek, Dariusz Chrapek oraz Andrzej Majka. Z ramienia Komisji Socjalnej zawody zorganizował i zadbał o poczęstunek po rozgrywkach przedstawiciel NSZZ Solidarność w ZG Sobieski Piotr Miś.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za postawę fair play. Dziękujemy Komisji Socjalnej za przychylną decyzję o zorganizowaniu rozgrywek, dziękujemy także wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład w organizację tego przedsięwzięcia.

Już dziś zapraszamy na kolejne zmagania sportowe organizowane przez Komisję Socjalną w naszej firmie.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z międzyoddziałowych rozgrywek piłki nożnej na boiskach otwartych Jaworzno 28.05. – 06.06.2012 r. >>>