Ilość wyświetleń: 331

Górnicy jak zwykle nie zawiedli

Ponad 32 litry krwi zostało pozyskane w piątkowej akcji krwiodawczej. Akcję po raz kolejny zorganizowali wspólnie Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność w PKW S.A.  ZG Sobieski.

 

Ponad 32 litry krwi zostało pozyskane w piątkowej akcji krwiodawczej. Akcję po raz kolejny zorganizowali wspólnie Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność w PKW S.A.  ZG Sobieski.


Autokar z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic już wpisał się w krajobraz parkingu stołówki szybu Piłsudski. Akcja trwała od godziny 800 do 1400 a autokar od wczesnych godzin był oblegany przez chętnych do oddania krwi.

Jak zwykle górnicy nie zawiedli, podczas tej akcji do oddania krwi zadeklarowało się 78 osób z, pośród których, krew mogło oddać 73 osoby. Tych ludzi nie trzeba przekonywać do oddawania krwi, która jest potrzebna nie tylko przy wykonywaniu skomplikowanych zabiegów, ale także do wytwarzania innych specyfików medycznych. Zawód górnika jest zawodem bardzo niebezpiecznym, dlatego górnicy tak chętnie przystępują do tych akcji.

To właśnie z inicjatywy NSZZ Solidarność w naszej firmie powstał Klub Honorowych Dawców Krwi, który zrzesza tych, którym nie jest obojętny los innego człowieka. To Solidarność w naszym zakładzie zainicjowała te akcja i potrafi je zorganizować profesjonalnie. Na tej akcji jednak nie kończymy, w tym roku odbędzie się jeszcze jedna akcja w listopadzie.

Ze względu na duże zainteresowanie od przyszłego roku postanowiliśmy zbiórki krwi przeprowadzać, co miesiąc.

Zachęcamy wszystkich do oddawania tego niepowtarzalnego lekarstwa, jakim jest krew, oraz do wstępowania do klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski, bliższe informacje w siedzibach NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Dziękujemy Dyrekcji ZG Sobieski za udostępnienie parkingu przy stołówce szybu Piłsudski i liczymy na bliższą współpracę w kolejnych akcjach.

Jeszcze raz zachęcamy do oddawania krwi.

Zdjęcia z wrześniowej akcji krwiodawczej >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.