Ilość wyświetleń: 273

Dzień Dziecka z NSZZ Solidarność

Tradycyjnie początkiem czerwca NSZZ Solidarność ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.W sobotę 2 czerwca na stawie Grajdołek w jaworznickim Dębie rywalizowały dzieci o tytuł najlepszego wędkarza. Młodzi adepci sztuki wędkarskiej zostali podzieleni na dwie kategorie do lat 10 i powyżej 10 roku życia.

D

W zawodach wzięło udział około 50 dzieci, pracowników ZG Sobieski. Wędkowanie rozpoczęto o godzinie 1000 właśnie wtedy sędzia główny zawodów Kamil Kisiel dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Dzieci i młodzież rywalizowała do godziny 1200. Po dwugodzinnych połowach zostały ogłoszone wyniki zawodów. W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce zajął Fedak Piotr na miejscu drugim uplasował się Pastuszka Adam natomiast miejsce trzecie przypadło dla Hendel Nikolasa. W kategorii powyżej 10 lat na najwyższym podium stanęła Fila Julia kolejne miejsce zajął Odrzywołek Kacper natomiast miejsce trzecie zajęła siostra mistrzyni Fila Aleksandra.

Przed rywalizacją dzieci swoje umiejętności zaprezentowali seniorzy, którzy wędkowali od godziny 700 do 930 . W tej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął reprezentant oddziału taśmowego Kozub Beniamin za nim był Legień Sebastian z oddziału trzeciego natomiast trzeci na podium był Fila Kazimierz z GPP ojciec dziewczyn, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce w kategorii dzieci powyżej 10 lat. Widać, iż dzieci przejęły umiejętności po tacie i z całą pewnością mają w nim dobrego nauczyciela. Nad grupą seniorów czuwał sędzia główny Prokasa Zenon. Puchary wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczali Dyrektor ds. Pracy ZG Sobieski Piotr Lichota wraz z Przewodniczącym NSZZ Solidarność ZG Sobieski Waldemarem Sopatą. Nagrody zwycięzcy wybierali sobie sami w zależności od upodobań.

Po oficjalnej części przyszedł czas na chwilę relaksu przy kiełbaskach z grilla, grochóweczce oraz chłodnymi napojami. W piknikowej atmosferze wszyscy świetnie się bawili. Seniorzy sportów wędkarskich zabawiali młodzież swoimi życiowymi rekordami złowionych rybnych okazów natomiast dzieci słuchały tych opowieści z godną uwagą.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom, że pomimo niezbyt sprzyjającej pogody tak chętnie przystąpili do zawodów. Dziękujemy gospodarzom stawu Grajdołek kołu wędkarskiemu PZW nr 94 w Jeleniu za jak zwykle profesjonalnie przygotowane łowisko i opiekę nad zawodnikami. Dziękujemy sędziom Kamilowi Kisielowi oraz Zenonowi Proksa. Dziękujemy Komisji Socjalnej ZG Sobieski za pomoc w zorganizowaniu tej zabawy a także Dyrektorowi ds. Pracy ZG Sobieski Piotrowi Lichocie za pomoc w uhonorowaniu zwycięzców.

To nie koniec zawodów wędkarskich organizowanych przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski w tym roku. Jak zwykle w jesieni zostaną zorganizowane Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski, na które już dziś zapraszamy.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka Jaworzno „Grajdołek” 02.06.2012 r >>>