Żaden Poseł nie będzie anonimowy

– Żaden poseł działający na szkodę pracowników nie będzie anonimowy. Będziemy piętnować ich działania w sprawach społecznych, aby ich wyborcy wiedzieli, jak się zachować przy kolejnych wyborach – powiedział Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda po posiedzeniu sztabu protestacyjnego. – Żaden poseł działający na szkodę pracowników nie będzie anonimowy. Będziemy piętnować ich działania w sprawach społecznych, aby ich wyborcy wiedzieli, jak się zachować przy kolejnych wyborach – powiedział Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda po posiedzeniu sztabu protestacyjnego.Przewodniczący Duda podczas konferencji prasowej zaprezentował przykładowy plakat będący częścią akcji informacyjnej mającej na celu pokazanie postawy poszczególnych parlamentarzystów wobec wniosku NSZZ o referendum emerytalne i wobec rządowego projektu zmian w ustawie emerytalnej.

Przewodniczący Komisji Krajowej powiadomił obecnych o przygotowywanych przez Solidarność projektach ustaw mających na celu naprawę systemu emerytalnego Będą to ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, o pracy tymczasowej i o prewencji wypadkowej – zapowiedział przewodniczący związku Piotr Duda. Te inicjatywy legislacyjne były jednym z głównych tematów spotkania sztabu protestacyjnego, który w czwartek 12 kwietnia obradował w Warszawie.

Piotr Duda zapowiedział też, że Solidarność będzie żądać udziału w konsultacjach dotyczących nowego rządowego projektu zmian w ustawie emerytalnej, który na początku maja ma trafić do Sejmu. Dodał, że jeśli premier odmówi związkowi udziału w tych konsultacjach, dojdzie do protestów.

Na podstawie komunikatu działu informacji Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

fot. Marcin Żegliński