Ilość wyświetleń: 360

Wycieczka do Władysławowa

W związku z tym, że do NSZZ Solidarność ZG Sobieski należy wielu pracowników, których pasją jest wędkarstwo postanowiliśmy zorganizować wycieczkę do Władysławowa na połów dorsza. Zainteresowanie tą wycieczką przeszło nasze oczekiwania. Już w nocy 16 marca wyjechaliśmy z Jaworzna, aby nad Bałtykiem być wcześnie rano dnia następnego. Po drodze odwiedziliśmy Gdynię, gdzie każdy z uczestników miał czas wolny. Całą grupą udaliśmy się by oddać hołd Admirałowi Floty Andrzejowi Karwecie, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Nie bez znaczenia było to właśnie dla nas mieszkających w Jaworznie, ponieważ Admirał Karweta urodził się w naszym mieście. Odnaleźliśmy tablicę upamiętniającą Admirała wmurowaną w budynek Dowództwa Marynarki Wojennej, gdzie złożyliśmy kwiaty.


Po krótkim pobycie w Gdyni przejechaliśmy do Władysławowa i zakwaterowaliśmy się w malowniczym pensjonacie „Pomorzanka”. Po obiedzie każdy mógł pospacerować po mieście. Można było odwiedzić port rybacki, plażę.

 W piątek wędkarze podzieleni na dwie grupy około godziny 8 rano wypłynęli w może na połów dorsza. Jedna grupa wypłynęła kutrem „WŁA – 32” natomiast druga kutrem „Bursztyn”. Z początku pogoda nam nie sprzyjała wiał mroźny wiatr i na przemian padał deszcz lub śnieg, dopiero koło południa przestało wiać jednak zapalonym wędkarz
om to nie przeszkadzało. Do godziny 17 zmienialiśmy łowiska i każdy z uczestników rejsu był zadowolony nie wspominając o kilku osobach cierpiących na chorobę morską. Do portu wpłynęliśmy około godziny 18.


W czasie, kiedy wędkarze zmagali się z ciężką pogodą na Bałtyku, ci, którzy nie wędkują wybrali się na wycieczkę do Sopotu, gdzie można było również zwiedzić wiele interesujących miejsc miedzy innymi Aleję Gwiazd czy krzywy dom.


Wieczorem gospodarze zorganizowali nam biesiadę kaszubską, na której dla wędkarza, który złowił najdłuższego dorsza została wręczona nagroda. Największy okaz złowił Marek Barcik i to on otrzymał wędkę ufundowaną przez właściciela pensjonatu Pana Grzegorza Turskiego, natomiast dla młodych uczestników wyprawy przekazał polary z logo klubu połowów dorsza pod patronatem „Pomorzanki”.  Nie lada niespodziankę miał jeden z uczestników wycieczki , ponieważ w ty
m dniu obchodził urodziny oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o jubilacie i obdarowaliśmy go piętrowym tortem a cała sala odśpiewała mu „sto lat” dodatkowo od NSZZ Solidarność ZG Sobieski otrzymał figurkę św. Barbary. Zaskoczony jubilat nie ukrywając wzruszenia podziękował wszystkim i żartował, że jeszcze nigdy nie miał tylu gości na urodzinach


W sobotę po śniadaniu cała wycieczka pojechała na Hel gdzie spędziliśmy kilka godzin na spacerach po porcie i plaży. Można było iść do „fokarium” i zaopatrzyć się w pamiątki znad morza. Nazajutrz z żalem opuszczaliśmy pomorze i wyruszyliśmy w stronę Jaworzna.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z wycieczki do Władysławowa 17 – 20.03.2011r. >>>