Ilość wyświetleń: 388

Wycieczka do Morskiego Oka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków naszego związku, Solidarność z ZG Sobieski postanowiła zorganizować wycieczkę do Morskiego Oka. W dniach od 3 do 5 czerwca pracownicy naszej firmy wypoczywali wraz z rodzinami w Tatrach, główną atrakcjom tej trzydniowej wycieczki był spacer do Morskiego Oka pod bacznym okiem przewodnika „Ujka Staska”.

 

 

Podczas całego pobyto w górach pogoda dopisała a wypad do Morskiego Oka u boku „Ujka Staska” przebiegał w radosnej atmosferze, żaden z uczestników nie odczuł trudów wędrówki. „Ujek Stasek” zabawiał jaworznian różnego rodzaju opowieściami, tatrzańskimi legendami znaczeniem wielu tatrzańskich nazw. – Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie nie zobac zyć Papieża. – pisał w 1873 roku Walery Eliasz i ten cel przyświecał również członkom Solidarności z ZG Sobieski.


Każdy z uczestników był zadowolony z wspólnie spędzonego czasu pośród polskich gór, w miejscach takich odczuwa się bliskość Boga. – W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga. – Mówił nasz rodak błogosławiony Jan Paweł II.


Jako NSZZ Solidarność ZG Sobieski mamy nadzieję, iż w przyszłości będziemy mogli również zorganizować podobną wycieczkę.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Wycieczka do Morskiego Oka 03 – 05.06.2011r>>>