Ilość wyświetleń: 376

Turniej o Puchar dyr. ZG Sobieski

To były emocjonujące dwa tygodnie. Komisja Socjalna ZG Sobieski po raz kolejny zorganizowała turniej piłki nożnej na boiskach otwartych o Puchar Dyrektora ZG Sobieski. Turniej odbył się w dniach od 1 do 10 czerwca bieżącego roku na boisku MCKiS.

 

 

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinału awansowało 8 drużyn, z których wyłoniono 4 zespoły półfinałowe: G-2, GPD, G-1 oraz G-3.


W piątek 10 czerwca odbyły się finały. O miejsce trzecie zmierzyły się drużyny oddziałów G-1 i G-3. Spotkanie dostarczało kibicom wielu emocji, gra zawodników z obu oddziałów była na bardzo wysokim poziomie. Po objęciu prowadzenia przez zespół G-3 piłkarze G-1 nie kazali długo na siebie czekać i wyrównali po strzale Mateusza Laser. Taka wyrównana gra trwała przez całe spotkanie i przy wyniku 3- 3 wydawało się, iż o trzeciej pozycji w tych rozgrywkach zadecydują rzuty karne. Nieoczekiwanie w ostatnich sekundach szalę zwycięstwa przeważył Mateusz Laser, który w tym spotkaniu zdobył trzy bramki i tak wynikiem 4 – 3 lepsi okazali się górnicy z oddziału G-1.


W meczu finałowym spotkali się triumfatorzy z ubiegłego roku, oddziały GPD oraz G-2. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zawodnicy z GPD zdobyli Puchar Dyrektora ZG Sobieski a G-2 byli drudzy. Tak, więc obie drużyny niejednokrotnie miały już przyjemność do wspólnego grania. Jednak w tegorocznych finałach to oddział G-2 pokazał, kto jest górą. Już od pierwszych minut drużyna G-2 nie pozostawiała złudzeń, kiedy po strzale Darka Malika objęli prowadzenie, kolejne minuty przemawiały tylko na korzyść górników z G-2, kiedy po strzale Tomasza Smreczaka prowadzili  2- 0. W drugiej połowie na 3 – 0 podwyższył Paweł Kalinowski a całość przypieczętował powtórnie lokując piłkę w bramce GPD Darek Malik i tak wynikiem 4 – 0 oddział G-2 zdobył pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora ZG Sobieski. Miejsce drugie przypadło oddziałowi GPD, trzecie drużynie G-1 natomiast czwarte zawodnikom z oddziału G-3.


W tegorocznym turnieju najlepszym strzelcem został Łukasz Ząbek z oddziału GPD a najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Mąkę z G-2. Finał miał charakter piknikowy, pracownicy ZG Sobieski dopingowali swe drużyny wraz z rodzinami.


Okolicznościowe puchary oraz upominki dla zawodników zwycięskich drużyn wręczali wspólnie Wiceprezes Południowego Koncernu Węglowego S.A ds. Pracy Tadeusz Bożek oraz gospodarz turnieju Dyrektor ds. Pracy ZG Sobieski Piotr Lichota. Prezes Bożek w krótkim wystąpieniu do zawodników podkreślał, że cieszy się, iż turniej taki wciąż się odbywa i że widzi pośród zawodników młodych ludzi, co świadczy o tym, że ZG Sob ieski się rozwija i bez obaw możemy patrzeć w przyszłość.


Po oficjalnych uroczystościach odbyła się biesiada przy kiełbaskach z grilla oraz zimnych napojach. Wszyscy uczestnicy zawodów byli zadowoleni z wysokiego poziomu organizacji turnieju oraz, że mogli się spotkać po pracy w miłej atmosferze.


Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju a w szczególności dla oddziału G-2 za zdobycie mistrza w 2011 r. Podziękowania dla Komisji Socjalnej ZG Sobieski za możliwość zorganizowania turnieju na tak wysokim poziomie dla sędziów piłkarskich Piotra Misia oraz Jarka Więcka.
Dział informacji KZ NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski .

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Turniej Piłki Nożnej na boiskach otwartych o Puchar Dyrektora ZG Sobieski 01 – 10.06.2011r.>>>