Ilość wyświetleń: 340

Dzień Dziecka na sportowo

Mimo niesprzyjającej aury w sobotę 28 maja brzegi stawu Grajdołek w Jeleniu wypełniły się dziećmi, które z okazji swojego święta wzięły udział w zawodach wędkarskich. – Pogoda nie odstraszyła i dzieci przyjechały licznie. – Mówił Przewodniczący NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski Waldemar Sopata.- Jak co roku mamy dwie kategorie wiekowe dzieci do lat dziesięciu to jest młodsza grupa, ponieważ wiadomo, że trudno jest rywalizować pięciolatkowi z piętnastolatkiem. Oraz dzieci od lat dziesięciu do siedemnastu. – Kontynuował Przewodniczący.

 

 

Organizatorem zawodów jest NSZZ Solidarność ZG Sobieski, jednak impreza na tak wysokim poziomie nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego. Jak co roku dzieci mogły liczyć na dział socjalny ZG Sobieski, nie zapomniał o nich również SKOK Jaworzno. – Każde dziecko dostaje jakiś drobny upominek, zwycięzcy otrzymują okolicznościowe puchary. – Mówił Przewodniczący Sopata.- Dla każdego uczestnika przygotowany jest jakiś gadżet wędkarski. M amy takie doświadczenie, że wielu w ten sposób złapało takiego bakcyla wędkarskiego. – Dodaje Przewodniczący Solidarności ZG Sobieski.


Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem wśród dzieci oraz opiekunów. W zawodach biorą udział już tacy wędkarze, którzy zaczynali w grupie dziesięciolatków a dziś konkurują z dorosłymi w szeregu innych zawodów.


W młodszej grupie pierwsze miejsce zajął Pastuszka Adam drugie miejsce przypadło dla Hender Nikolasa natomiast na trzecim uplasowała się Sopata Karolina. W starszej grupie wiekowej zwyciężył Kożuchowicz Konrad tuż za nim był Piechowicz Dawid natomiast miejsce trzecie przypadło dla Merchut Jakuba. Wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie, ponieważ przy tak niesprzyjającej pogodzie wszyscy każdy miał chęć do rywalizacji.


Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu zawodów, gospodarzowi łowiska Grajdołek Kołu nr 94 w Jeleniu, SKOK Jaworzno za ufundowanie nagród oraz Działowi Socjalnemu ZG Sobieski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Zawody wędkarskie z okazji Dnia dziecka 28.05.2011r.>>>