Ilość wyświetleń: 364

Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II

Drugiego kwietnia w całym kraju przeżywaliśmy szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Również w Jaworznie, jak co roku od sześciu lat na wspólnej modlitwie zgromadzili się wierni, aby modlić się za Jana Pawła II.

 

Punktualnie o 21.37 w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny odbyła się msza św. w intencji Jana Pawła II nie mogło na niej zabraknąć górników z NSZZ Solidarność ZG Sobieski, oraz emerytowanych kolegów, którzy przybyli na mszę z pocztami sztandarowymi, złożyli kosz z kwiatami przed wizerunkiem Karola Wojtyły. Oprócz górników z Solidarności ze swoimi pocztami przybyli koledzy z Solidarności Elektrowni Jaworzno III oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 im Jana Pawła II.


Nabożeństwo koncelebrowało siedmiu księży, homilię do zgromadzonych wygłosił ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski. Wspominał w niej wydarzenia z przed sześciu lat, gdy ze łzami w oczach informował wiernych zgromadzonych w Kolegiacie, że Ojciec św. Jan Paweł II odszedł do domu Ojca, wracał również pamięcią do dnia pogrzebu, kiedy na placu św. Piotra była wystawiona trumna z ciałem Jana Pawła II, na niej otwarta księga z Nowym Testamentem a wiatr przewracał jej karty aż w końcu ją zamkną.- Jakież to było wymowne.- Mówił ksiądz Prałat.


Po mszy św. wierni przeszli pod obraz Jana Pawła II gdzie odmówiono krótką modlitwę dziękczynną za to, że zostaliśmy obdarzeni osobą Karola Wojtyły.


Na koniec ksiądz Eugeniusz Cebulski podziękował wszystkim za pamięć i przybycie na tę uroczystość. – Dziękuję wszystkim przybyłym, górnikom za to, że zawsze odpowiadają na mój apel, pocztom sztandarowym i życzę wszystkim spokojnego snu. Bóg zapłać.- Dziękował ksiądz Cebulski. Przypomniał również, iż za niecały miesiąc będziemy mogli się już cieszyć Błogosławionym Janem Pawłem II, że to nasze codzienne modlitwy zostały wysłuchane, a od 1 maja będziemy modlić się o kanonizację tego wielkiego Polaka.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II >>>