Ilość wyświetleń: 328

Halowy turniej 10 – cio latków

W sobotę 2 kwietnia w jaworznickiej hali sportowej w osiedlu Stałym odbył się I Międzynarodowy Turniej Halowy Piłki Nożnej 10-latków pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzno.

 

Do rozgrywek wstawiło się 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.  W grupie A było bardzo mało bramek i awans do kolejnej fazy turnieju zależny był dopiero od ostatnich meczów, w których zwyciężyły Szczakowianka Jaworzno i Rekord Bielsko – Biała. W grupie B natomiast sytuacja była diametralnie odwrotna a swoim poziomem zdyskwalifikowali inne zespoły zawodnicy Ruch Chorzów i Górnik Jaworzno późniejsi finaliści.


W meczach półfinałowych Ruch Chorzów, wygrał Szczakowianką Jaworzno 2:1, natomiast Górnik Jaworzno dopiero po rzutach karnych zwyciężyli  z Rekordem Bielsko-Biała. W finałowym spotkaniu  Ruch Chorzów pokonał Górnik Jaworzno 1:0, po złotym golu Jakuba Rudka. W meczu o trzecie miejsce Rekord Bielsko-Biała pokonał Szczakowiankę 1:0 po golu Mielnikiewicza.


Kolejne miejsca zajęli Górnik Libiąż który pokonał Wisłę Kraków po rzutach karnych. Karne również zadecydowały w meczu 7 miejsce w którym górę nad rywalem wzięli sportowcy z Piasta Gliwice pokonując zawodników z Czech Junior Kozlowice. Miejsce 9 przypadło zawodnikom z APS Chrzanów natomiast 10 zajęli juniorzy z Podbeskidzia Bielsko – Biała.


Dzięki hojności sponsorów każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrody rzeczowe a drużyny okolicznościowe puchary. Organizatorzy nie zapomnieli także o trenerach oraz kierownikach drużyn, którzy również otrzymali prezenty.


Najlepszym strzelcem zawodów został Mateusz Budak z Górnika Jaworzno. Za najlepszego bramkarza nagrodę odebrał Matej Żak z Junior Sport Kozlowice, który co ciekawe zdobył nawet dwie bramki po strzałach z dystansu. Natomiast najlepszym zawodnikiem  turnieju trenerzy wszystkich uczestniczących klubów wybrali Jakuba Rudka z Ruchu Chorzów.


Organizatorami tej nowatorskiej i ciekawej imprezy byli Jaworznickie Stowarzyszenie Piłkarskie Szczakowianka, Jaworznicki Klub Mini Piłki Nożnej, Urząd Miasta Jaworzna, MCKiS Jaworzno oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski. Imprezę wsparli Południowy Koncern Energetyczny S.A. i Południowy Koncern Węglowy S.A.. Swój wkład w zawody wnieśli także Partner 2, Koral +, SKOK Jaworzno, Renaul Pietrzak, Agropak firma Darex oraz F.H Super Sport.


– Nie ma nic przyjemniejszego, jak usłyszeć od dzieci, ich opiekunów i rodziców, że turniej był super. Gratuluje organizatorom naprawdę trafionego pomysłu i profesjonalnej organizacji. Każdy z uczestników dzięki zaangażowaniu sponsorów nie wyjedzie z pustymi rękoma. Mogę już teraz zaprosić na przyszły rok. Może w jeszcze liczniejszym gronie – podsumował imprezę Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

I Międzynarodowy Turniej Halowy Piłki Nożnej 10-latków Jaworzno 02.04.2011 r. >>>