Rozmowy w ramach sporu zbiorowego

Kolejna tura rozmów płacowych pomiędzy przedstawicielami Zarządu Południowego Koncernu Węglowego S.A.  a Zakładową Organizacją Koordynacyjną NSZZ Solidarność w PKW S.A.  w ramach sporu zbiorowego odbyła się we wtorek 26 kwietnia. Związkowcy przedstawili swe ostateczne żądania.  Zarząd spółki zobowiązał się do ustosunkowania się do tych żądań na kolejnym spotkaniu 5 maja. Pracodawca musi wyliczyć jak te żądania będą skutkować w finansach PKW S.A.

Przypomnijmy Solidarność z PKW S.A. jako pierwsza organizacja związkowa weszła w spór zbiorowy z pracodawcą 6 kwietnia. Do tej pory odbyły się dwa spotkania w ramach sporu zbiorowego z Zarządem PKW S.A.  kolejne odbędzie się 5 maja. Najważniejszym żądaniem, które wystosowali związkowcy z Solidarności to wzrost stawek osobistego zaszeregowania o 10 %.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .