Ilość wyświetleń: 350

Piękna tragikomedia

Jakaż to była piękna tragikomedia. Tak jak chciał pracodawca koledzy z organizacji związkowych oprócz NSZZ Solidarność zorganizowali w piątek 21 października własne wybory Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy. Okazało się, że na tych wyborach było więcej związkowców z tak zwanej komisji wyborczej aniżeli Oddziałowych Społecznych Inspektorów Pracy no i oczywiście wybrano przy takim zgromadzeniu ZSIP.

 

 

Zadajemy pytanie, wobec kogo koledzy mają taką wdzięczność, dlaczego tak słuchają tego, czego od nich oczekują inni? Jakie cele i czyje plany realizują koledzy? Odpowiedź nasuwa się sama, gdyż koledzy uwzględnili protest Kierownictwa zakładu. Niech pracownicy zapytają się kolegów ze związków zawodowych, w jakich firmach pracują ich żony, córki, synowie? Jak nie w naszej firmie to w firmach podległych naszemu zakładowi. Więc kto tu mówi o interesie jednostki? NSZZ Solidarność konsekwentnie realizuje podstawowe obowiązki wynikające ze stosunku Kodeksu Pracy i Społecznej Inspekcji Pracy. Niech koledzy podadzą, choć jeden przykład, że Solidarność działa przeciw pracownikom. Niech koledzy przypomną załodze negocjacje płacowe. Dlaczego prawie miesiąc po NSZZ Solidarność wystąpili z żądaniami płacowymi w ramach sporu zbiorowego. Długo musieli się zastanawiać, chyba, że czekali na pozwolenie? My posiadamy wszelkie dokumenty związane z negocjacjami płacowymi i są one do wglądu.


Koledzy jednak zrobili to, co zrobili i wybrali własnego ZSIP tylko czy ma on mandat społeczny? Ilu Oddziałowych go poparło, siedmiu z pośród dziesięciu obecnych? Przypominamy, że Marka Mamicę poparło dziewiętnastu przedstawicieli oddziałowych. Oczywiście potrzebny jest ktoś do podbijania protokołów zniszczenia itp., lecz merytoryczne przygotowanie do tej funkcji to już inna bajka.


Czas pokaże jak sprawy się potoczą, czy koledzy z pozostałych organizacji związkowych przejrzą na oczy, czy w dalszym ciągu będą robili to, czego od nich oczekują przedstawiciele pracodawcy. I  na koniec w tych wyborach koledzy byli tak skuteczni jak zwykle. Wynik OSIP, których wprowadzili w tych wyborach pokazuje ich nieudolność w każdym calu.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .


Pismo od Dyrektorów i Głównych przed którym ugięli się koledzy związkowcy>>>