Ilość wyświetleń: 362

Nowy ZSIP

W czwartek 20 października odbyły się wybory Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy ZG Sobieski. Pomimo wielu spotkań, dyskusji, konsultacji w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach koledzy z organizacji związkowych zostali przy swoim. To znaczy przy tym, co chciał od nich Pracodawca i tym samym postanowili zorganizować własne wybory ZSIP. NSZZ Solidarność wychodząc naprzeciw zorganizowała wybory ZSIP z pośród Oddziałowych Społecznych Inspektorów Pracy należących do NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski.

Na czwartkowym zebraniu 19 OSIP z pośród siebie wybrało ZSIP, został nim jednogłośnie Marek Mamica, którego tak strasznie obawia się Pracodawca. Już od samego początku przedstawiciele Pracodawcy starali się storpedować tę kandydaturę na różne sposoby, o których trzeba by napisać chyba powieść sensacyjną.


Ostatnim aktem desperacji kolegów z pozostałych organizacji związkowych jest ulotka rozłożona w ZG Sobieski w czwartek 20 października, w której da się wyczuć wiele strachu autorów odnoszących się do załogi, że SIP-owcy są wybierani przez całą załogę, a i owszem tylko koledzy zapomnieli dodać, że nad SIP kontrolę sprawuje Zakładowa Organizacja Związkowa i dlatego NSZZ Solidarność poprosiła OSIP należących do NSZZ Solidarność, aby dokonali wyboru z pośród siebie i do tego doszło a „Guru Solidarności” jak w ulotce nazywają Przewodniczącego Sopatę, jako Przewodniczący Zakładowej Komisji Wyborczej nad wszystkim czuwał.


Zobaczymy ilu OSIP na własnych wyborach zgromadzą koledzy w piątek 21 października. Należy tutaj przypomnieć, że NSZZ Solidarność do Społecznej Inspekcji Pracy wprowadziła 23 OSIP z 29 okręgów wyborczych. Pozostałe związki zawodowe aż 6 i oni chcą zawładnąć Społeczną Inspekcją Pracy. Liczby mówią same za siebie. Niech koledzy brną dalej a Pracodawca wtrąca się w kompetencje organizacji związkowych. Takie działanie nie prowadzą do niczego dobrego.


Gratulujemy Markowi Mamicy i życzymy dużo wytrwałości i siły w tych trudnych czasach w naszej firmie.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Przypominamy pismo od Dyrektorów i Głównych przed którym ugięli się koledzy związkowcy tutaj >>>