Ilość wyświetleń: 150

Nasi piłkarze znów pierwsi

Drużyna Solidarności z Zakładu Górniczego Sobieski zwyciężyła w IX Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Kazimierza Zachnika. Ich rywale, związkowcy z kopalni Borynia, dosłownie 5 sekund przed zakończeniem finału stracili trzecią bramkę. Ostateczny wynik najważniejszego meczu rozgrywek to 3:2 dla Sobieskiego.

 

 

Trzecie miejsce na podium zajęli piłkarze z Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność KWK Bielszowice. W meczu o trzecią lokatę pokonali związkowców z kopalni Halemba 3:2. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Łukasz Olszewski z kopalni Borynia, a najskuteczniejszym bramkarzem Łukasz Tecław, również z Boryni.


Rozegraliście świetne mecze, taka właśnie powinna być Solidarność, twarda i skuteczna. Warto kontynuować ten turniej, ale może trzeba zastanowić się nad zmianą formy, żeby zdopingować inne branże – powiedział Sławomir Ciebiera, wiceprzewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności podczas wręczania pucharów.


Turniej odbył się 16 października w Hali MCKiS w Jaworznie. Imprezę zorganizowała Śląsko-Dąbrowska Solidarność wspólnie z Jaworznickim Klubem Mini Piłki Nożnej oraz Komisją Zakładową NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski. Turniej oparty jest o przepisy FIFA futsal i rozgrywany systemem grupowym. W rozgrywkach może wziąć udział dziesięciu zawodników z danej komisji zakładowej.

A. K.

Turniej w halowej piłce nożnej im Kazimierza Zachnika Jaworzno 16.10.2011r.>>>