Ilość wyświetleń: 338

Euromanifestacja we Wrocławiu

Tak dla europejskiej solidarności. Tak dla miejsc pracy i praw pracowniczych. Nie dla polityki cięć. To główne hasła euro manifestacji, która odbędzie się 17 września we Wrocławiu. Manifestacja organizowana jest przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych, do której należy NSZZ Solidarność.

 

 

Manifestacje organizowane przez z z EKZZ odbywają się w państwach sprawujących prezydencję Rady Unii Europejskiej i są wyrazem sprzeciwu wobec problemów dotyczących pracowników w całej Europie.


Termin protestu nie jest przypadkowy. O wyborze 17 września zdecydował fakt zaplanowanego na ten dzień spotkania ministrów finansów krajów Unii Europejskiej, które odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.


– Żądamy odpowiedzialnych i odważnych decyzji oraz polityki zmierzającej do budowy Europy Socjalnej oraz uczciwego, zapobiegającego wykluczeniu systemu europejskiego zarządzania – czytamy w przesłaniu wystosowanym przez związkowców.


Protestujący zamierzają dać wyraz swemu niezadowoleniu z sytuacji, w której rządy ulegają rynkom finansowym i agencjom ratingowym, nie podejmując decyzji politycznych na rzecz łagodzenia skutków kryzysu gospodarczego.


Zachęcamy wszystkich do udziału w tym sprzeciwie na ulicach Wrocławia. Zapisy na manifestację w biurach NSZZ Solidarność szyb Sobieski i Piłsudski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .