Ilość wyświetleń: 350

Solidarność uhonorowana

14 sierpnia jest obchodzona rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbe, w tym dniu swoje święto obchodzą honorowi dawcy krwi, ponieważ na mocy Dekretu Stolicy Apostolskiej z dnia 22 maja 1999r. św. Maksymilian Kolbe został patronem honorowych dawców krwi.

 

 

W niedzielę 14 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Osiedlu Stałym odbyła się uroczysta msza św. w intencji honorowych dawców krwi. Po mszy św. Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaworznie uhonorował długoletnich honorowych dawców krwi jak i instytucje wspierające ten ruch pamiątkowymi monetami św. Maksymiliana Kolbe. Wśród wyróżnionych była również KZ NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski.


Nasza organizacja związkowa wspiera akcje oddawania krwi w naszym mieście, wśród honorowych dawców krwi jest wielu członków naszego związku. Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, jak co roku przypomina i namawia do oddawania krwi promując sierpień, jako miesiąc honorowego krwiodawstwa.


Z wielką dumą przyjmujemy tę wyróżniającą nas monetę i w dalszym ciągu będziemy zachęcać członków naszej organizacji związkowej, aby oddawali „cząstkę siebie drugiemu człowiekowi.”

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .