Ilość wyświetleń: 314

Barbórkowa Msza Święta

Od uroczystej mszy świętej w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny 3 grudnia rozpoczęły się uroczystości Barbórkowe. Mszę koncelebrował biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. – Bardzo serdecznie dziękuję i cieszę się, że dzisiaj mogę tutaj w tym kościele Bogu Wszechmogącemu podziękować a jednocześnie prosić, aby z nieba wysokiego za wstawiennictwem Świętej Barbary otaczano opieką każdego górnika. – Mówił do wiernych na początku mszy świętej ksiądz biskup.

 

 

We mszy świętej uczestniczyli górnicy wraz z rodzinami, władze PKW S.A. Organizacje Związkowe, władze miasta, parlamentarzyści. Reprezentacje górnicze wprowadziły do kościoła poczty sztandarowe.


Homilię wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Kaszak. Poruszył w niej ostatnie wydarzenia w naszym kraju. Próbę odsunięcia Boga na drugi plan tłumacząc to zachowanie, modą, nowoczesnością. W ten sposób niektóre grupy polityczne starają się usunąć krzyż z sali Sejmu. Nakreślił historię chrześcijańskiej Polski, jak za sprawą wiary budowano siłę tego narodu. A teraz chce się to wszystko przekreślić w imię nowoczesnego państwa, nowoczesnej Europy.


Po mszy świętej Prezes PKW S.A. Andrzej Szymkiewicz złożył na ręce księdza biskupa podziękowanie za sprawowanie eucharystii.


Członkowie NSZZ Solidarność już od wczesnych godzin rannych składali kwiaty przed figurkami Świętej Barbary, na szybie Sobieski, na cechowni szybu Piłsudski przy SKOK Jaworzno gdzie odrestaurowana figurka Świętej Barbary została poświęcona przez biskupa Kaszaka a także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jaworznie.Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Barbórkowa Msza Święta Jaworzno 03.12.2011r.>>>