Ilość wyświetleń: 331

Mały jubileusz

To już piąty Pucharu Górników i Energetyków w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w Jaworznickiej hali MCKiS w dniach 6 i 7.02.2010r. Do turnieju przystąpiło dwanaście drużyn. W sobotni dzień odbyły się eliminacje w grupach, z których wyszło po cztery drużyny.Z grupy A do ćwierć finałów przeszły zespoły KWK Borynia, Zakład Górniczy Janina, Zakład Górniczy Sobieski oraz KWK Knurów natomiast z grupy B GAMA Jaworzno, NSZZ Solidarność Poczta Polska, KWK Pniówek oraz KWK Staszic. Po emocjonujących meczach do niedzielnego półfinału zakwalifikowały się zespoły Zakład Górniczy Sobieski, GAMA Jaworzno, Zakład Górniczy Janina i KWK Pniówek.


Po emocjonującej grze pomiędzy ZG Sobieski i GAMA Jaworzno doszło do remisu. Sędzia zarządził rzuty karne. W karnych zespół ZG Sobieski zwyciężył 2 – 1. W drugim meczu półfinałowym w regulaminowym czasie gry drużyny ZG Janina oraz KWK Pniówek również zremisowały. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z ZG Janina.


Do finału weszły zespoły Zakładu Górniczego Sobieski i Zakładu Górniczego Janina z Południowego Koncernu Węglowego S.A. Po zaciętym meczu zespół z Zakładu Górniczego Sobieski pokonał drużynę z Libiąża 2 – 0.


Najlepszym bramkarzem w turnieju okazał się Krzysztof Krzyżak reprezentujący zespół z ZG Sobieski natomiast najlepszym strzelcem został Mazur Andrzej z KWK Pniówek.


Oczywiście nie mogłaby się odbyć impreza na tak wysokim poziomie bez sponsorów. W tym miejscu pragnęlibyśmy podziękować Zarządom Grupy Kapitałowej Tauron Polska Energia S.A., Południowemu Koncernowi Energetycznemu S.A. oraz Zarządowi Południowego Koncernu Węglowego S.A. i Zarządowi Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ Solidarność bez wsparcia tych firm nie doszło by do tego turnieju. Jeszcze raz serdecznie im dziękujemy oraz wszystkim zaangażowanym w całą imprezę.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Puchar Górników i Energetyków Jaworzno 06 – 07.02.2010 r. zdjęcia >>>