Ilość wyświetleń: 384

Euromanifestacja w Paryżu

Zastępca przewodniczącego naszej Komisji Zakładowej Piotr Miś, uczestniczył  7 października w Paryżu w manifestacji zorganizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych pod hasłem poprawy warunków pracy.

Z całej Polski do stolicy Francji przybyły dwa autokary. Wśród demonstrantów z naszego kraju było sześciu przedstawicieli Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w gronie których był właśnie Piotrek.


Transparenty naszego regionu były bardzo widoczne choć cała demonstracja przebiegała w atmosferze zabawy. Jednak chodziło o pokazanie wspólnego problemu, który zaczyna dotykać całą Europę gdzie zaczynają pojawiać się pomysły wydłużenia wieku emerytalnego, oraz liberalnego podejścia do zatrudniania pracowników co może mieć opłakany wpływ dla ludzi młodych, którzy właśnie wkraczają w życie zawodowe. Ta demonstracja pokazała rządom krajów Unii Europejskiej jedność Organizacji Związkowych na szczeblu europejskim. Oczywiści jak zwykle media w Polsce skutecznie przemilczały ten temat, wciskając społeczeństwu, że wszystko jest w porządku. Lepiej zająć ludzi nową kłótnią na wysokim szczeblu niż pochylić się nad tematami dręczącymi społeczeństwo.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.