Ilość wyświetleń: 90

Rusza 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Już jutro startuje 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W imprezie weźmie udział 26 ekip, w których barwach pojedzie blisko 170 kolarzy. Trasa będzie liczyła 556,8 km, przez województwa łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i śląskie. Wyścig podzielony jest na następujące etapy: Łódź – Zduńska Wola, Konstantynów Łódzki – Skierniewice, Koluszki – Kielce, Jędrzejów – Jaworzno.

Pierwszego dnia, w środę 26 czerwca rozegrane zostaną dwa etapy, pierwszy przed południem o długości 87,6 km, a kolejny po południu – 119,6 km.

W czwartek 27 czerwca kolarzy czeka najtrudniejszy, bo najdłuższy etap wyścigu – 216,6 km, czyli dłuższy niż dwa poprzedniego dnia.

W ostatnim dniu rywalizacji  kolarze wystartują w Jędrzejowie, gdzie po przejechaniu 146km dotrą na metę, która zlokalizowana będzie na jaworznickim rynku.

„Wyścig to piękna marka Solidarności”

„Wyścig jest nieprzewidywalny. Kto by przypuszczał, że rok temu najcięższa walka i najwięcej kraks będzie na trasie z Łodzi do Skierniewic. Krew się lała, a niektórzy kolarze wylądowali wtedy w szpitalu. Zawsze wydaje się, że najtrudniej jest wtedy, gdy pojawią się góry albo gdy zawodnicy muszą przejechać najdłuższy etap. To jednak może być złudne. Wystarczy bowiem, że zerwie się wiatr, wystąpią silne porywy, będzie padać mocny deszcz i zaczyna się szaleństwo” – mówi w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” i organizator Wyścigu.

Wyścig to piękna marka Solidarności. Nie ma na świecie żadnego związku zawodowego, który miałby tak potężną imprezę sportową – dodaje Waldemar Krenc.

16. Mini Wyścig „Solidarności”

Zapraszamy do uczestnictwa w 16. Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”, czyli wyścigu kolarskim dla dzieci do 12 lat. Wszyscy zawodnicy obowiązkowo starują w zapiętym kasku.

W zawodach mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych oraz zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych.

Zgłoszenie do wyścigu następuje poprzez prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania (wypełniania) na stronie internetowej Organizatora wyscig.com.pl, albo przyjść w dniu wyścigu.

Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów.

Źródło: tysol.pl, wyscig.com.pl