Ilość wyświetleń: 385

Piotr Duda: Zjednoczona Prawica niedosłyszy na jedno ucho. Na każdym spotkaniu z obywatelami mówi się o emeryturach stażowych

Dziś w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność odbyła się konferencja prasowa, która poświęcona była kilku tematom – powołaniu komitetu inicjatywy ustawodawczej w sprawie emerytur stażowych, kwestii wyroku TSUE w sprawie Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz jednostronnym zerwaniu negocjacji nad „Umową Społeczną” przez stronę rządową. W konferencji wzięli udział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność i Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów. 

Dziś powołaliśmy komitet inicjatywy obywatelskiej w sprawie emerytur stażowych. W skład tego komitetu weszli członkowie Komisji Krajowej i nie tylko, którzy złożyli stosowne oświadczenia. Przed nami zebranie minimum tysiąc podpisów by złożyć dokumenty u pani Marszałek Elżbiety Witek. Mamy nadzieję, że z początkiem lipca będziemy mogli ruszyć pełną parę. Nie interesuje nas zebranie wymaganych 100 tys. podpisów, dla nas to bardzo ważne by było ich więcej. Na ostatnim posiedzeniu RDS z udziałem premiera Morawieckiego, gdy rozmawiano o Polskim Ładzie, podkreśliłem, że Zjednoczona Prawica nie do końca wsłuchała się w głos obywateli, albo niedosłyszy na jedno ucho, bo na każdym spotkaniu, gdy spotykamy się z obywatelami mówi się o emeryturach stażowych. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i korzystamy z narzędzia jakim jest demokracja bezpośrednia. A jesteśmy skuteczni – przypomnę tylko święto Trzech Króli, płacę minimalną, czy referendum emerytalne – zaznaczył na konferencji Piotr Duda. 

PROJEKT SOLIDARNOŚCI W SPRAWIE EMERYTUR STAŻOWYCH ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ 

WIĘCEJ O SPOTKANIU KOMITETU INICJATYWY OBYWATELSKIEJ TUTAJ.

foto. Marcin Żegliński

Źródło: tysol.pl