Piotr Duda: W sposób szczególny apeluję o udział w Marszu Papieskim

„Jesteśmy świadkami wyrafinowanej akcji nie tylko niszczenia człowieka, który już sam bronić się nie może, ale również ataku wymierzonego w polski Kościół, Katolików i samą Solidarność” – napisał w apelu do członków i sympatyków Solidarności Piotr Duda. Wezwał do udziału w Marszu Papieskim, który odbędzie się w wielu miastach 2 kwietnia br.

Drodzy Przyjaciele!

Członkowie i Sympatycy NSZZ „Solidarność”!

W ostatnich dniach zszokował nas ohydny atak na Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II. Jesteśmy świadkami wyrafinowanej akcji nie tylko niszczenia człowieka, który już sam bronić się nie może, ale również ataku wymierzonego w polski Kościół, Katolików i samą Solidarność. Bulwersujące jest również to, że źródłem tej kampanii są materiały preparowane przez komunistyczną bezpiekę, których nawet sami komuniści nie odważyli się wykorzystać. Za to wykorzystały je niektóre media komercyjne!

Święty Jan Paweł II obudził w nas Solidarność. Dał nam siłę i wartości, które przyniosły nam za sprawą Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” wolną i suwerenną Ojczyznę. Jego pontyfikat zmienił nie tylko Polskę, ale zmienił też Europę i świat. Dla nas Polaków jest źródłem jedności, buduje naszą narodową wspólnotę, jednoczy Polaków wokół wartości, które zrodziły Solidarność.

Solidarność w swojej trudnej historii zawsze mogła liczyć na Jana Pawła II. Wspierał nas i chronił w chwilach trudnych, tragicznych. Pouczał gdy błądziliśmy, był z nami w chwilach radości i triumfu. I tak jak my mogliśmy liczyć na Jego pomoc, tak On zawsze mógł i może liczyć na Solidarność.

Apeluję do członków i sympatyków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” wsparcie działań na rzecz obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II. W sposób szczególny apeluję o udział w Marszu Papieskim, który odbędzie się 2 kwietnia w wielu polskich miastach. Solidarność będzie przede wszystkim widoczna w Krakowie i Warszawie.

Szczegółowe informacje jak wziąć udział w marszu dostępne są w Zarządach Regionów NSZZ „Solidarność”, które dla osób zainteresowanych będą organizowały autokary. Niezależnie od tego w Gdańsku i Warszawie pojawią się na budynkach Komisji Krajowej okolicznościowe banery. Informacje publikowane są również w naszych mediach związkowych, w tym portalach solidarnosc.org.pl i tysol.pl.

W tych dniach nie może zabraknąć Solidarności. Jak głosi hasło na naszych budynkach – Ty nas obudziłeś! My Cię obronimy”.

Razem zwyciężymy!

Piotr Duda