Mobilny protest „Solidarności” w grupie TAURON. Związkowcy odwiedzą biuro premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki nie udzielił odpowiedzi na prośby „Solidarności” o spotkanie w sprawie problemów w grupie TAURON. Związkowcy biorą więc sprawy w swoje ręce. Dziś (28.04.2021r) między 7.30 a 8.30 trwał protest samochodowy.

Spontaniczny przejazd samochodami odbywał się na ulicy Chorzowskiej w Katowicach na wysokości siedziby TAURON PE. w obu kierunkach.

– Nasz protest był widoczny na ulicach Katowic, chociaż policja starała się rozdzielić naszą kolumnę samochodów. Związkowcy otrzymali też kilka mandatów- słyszmy od organizatorów protestu.

Następnie związkowcy mają przejechać pod biuro poselskie Posła Mateusza Morawieckiego, aby wręczyć pisma, które były skierowane do Pana Premiera od przedstawicieli NSZZ Solidarność z TAURON w temacie sytuacji w spółce oraz napiętej sytuacji społecznej z dnia 15.04.2021r. Wysłane do Prezesa Rady Ministrów pocztą elektroniczną oraz tradycyjną.

Przedstawiciele Solidarności złożą osobiście również pismo skierowane do Premiera Morawieckiego od Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy z dnia 19.04.2021r.

Akcja wręczenia pism odbędzie się ok godziny 9.30 w biurze poselskim Posła Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23.

Pisma te jutro otrzymają również posłowie Michał Wójcik, Bożena Borys-Szopa, Ewa Malik, Robert Warwas, Waldemar Andzel oraz Marek Wesoły.

Zdjęcia własne.

Źródło: tysol.pl