Kaczyński i Szydło: Wybieramy się na demonstrację Solidarności przeciwko Zielonemu Ładowi

– Decyzje, które zapadają na forum europejskim, przekładają się na życie mieszkańców jako ograniczenia, podatki, drożyzna. Dlatego wybieram się na marsz 10 maja – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Tysol.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz europoseł Beata Szydło w rozmowie z nami zachęcali do wzięcia udziału w organizowanej przez NSZZ „Solidarność” manifestacji przeciwko Zielonemu Ładowi.

Marsz 10 maja jest organizowany przez NSZZ „Solidarność” i każdy może wziąć w nim udział, ja się wybieram, bo jako PiS sprzeciwiamy się polityce Zielonego Ładu. Wielu polityków europejskich także ma świadomość, że zapędzili się w promowaniu tych rozwiązań – powiedziała Beata Szydło.

Jarosław Kaczyński dla Tysol.pl

Jarosław Kaczyński przypomniał natomiast, że politycy Prawa i Sprawiedliwości zawsze głosowali przeciwko zapisom związanym z polityką klimatyczną UE, a zarzuty, że premier Mateusz Morawiecki nie wetował ich w Radzie Europejskiej, są bezpodstawne, bo nigdy takiej możliwości nie miał.

Pamiętajmy o tym, kto od początku zgadzał się na te rozwiązania. To Europejska Partia Ludowa popierała od początku Zielony Ład. Obecnie na listach PO do Parlamentu Europejskiego są kandydaci, którzy głosowali za przyjęciem chociażby dyrektywy budynkowej. A za te rozwiązanie zapłacą Polacy i nie wierzyłbym w żadne dopłaty czy pieniądze z UE na ten cel – stwierdził

Decyzje, które zapadają na forum europejskim, przekładają się na życie mieszkańców jako ograniczenia, podatki, drożyzna. Dlatego ja również wybieram się na marsz 10 maja – przekazał.

Sprawa referendum

Byli premierzy zostali zapytani przez nas także o obywatelski wniosek w sprawie referendum na temat Zielonego Ładu, które przygotowały NSZZ „Solidarność” i Solidarność RI.

Popieram ten pomysł, popieram każdy pomysł, który może powstrzymać to szaleństwo. PiS również przygotowuje własne rozwiązania, które mogłyby zapobiegać Zielonemu Ładowi, natomiast referendum to bardzo dobry pomysł – zapewnił Jarosław Kaczyński.

• Autor: Monika Rutke,oprac,Adrian Siwek,kor.
  • Źródło: tysol.pl