Ilość wyświetleń: 367

Srebro dla Sobieskiego podczas XIII Futsalowych Mistrzostwach Polski Górników i Przyjaciół

W trakcie rozegranych 26-27 stycznia br. XIII  Futsalowych Mistrzostw Polski Górników i Przyjaciół, rywalizowało ze sobą aż 28 zespołów z całej Polski.

W trakcie rozegranych 26-27 stycznia br. XIII  Futsalowych Mistrzostw Polski Górników i Przyjaciół, rywalizowało ze sobą aż 28 zespołów z całej Polski.

 

Górnicza drużyna NSZZ Solidarność ZG Sobieski TAURON Wydobycie sięgnęli po srebro zostawiając za sobą drużyny z innych kopalń.

 

Dwudniowy turniej został rozegrany zgodnie z przepisami FIFA Futsal, z drobnymi modyfikacjami. Zespoły podzielono na cztery grupy, po siedem drużyn w każdej. Do drugiej fazy awansowały cztery zespoły z każdej grupy, a po kolejnych meczach, zwycięskie dwa z każdej grupy przechodziły dalej.

 

Reprezentacja reprezentacja Solidarności z ZG Sobieski w składzie: Przemysław Adamus, Tomasz Grabiec, Mateusz Sobczak, Ariel Milewski, Łukasz Ząbek, Adam Lichota, Krzysztof Bartyzel, Michał Śliwiński, Łukasz Przebindowski i Sławomir Grodzki (kierownik) stanęła na podium po rozegranych dwunastu meczach, ustępując miejsca jedynie KGHM POLSKA MIEDZ S.A. ZG RUDNA.

 

Niekwestionowany sukces górników z Sobieskiego to wynik codziennej ciężkiej pracy i szlifowania sportowej kondycji, również w ligowych klubach sportowych. Jako drużyna grają z sobą sporadycznie – od turnieju do turnieju, ale zdobyte doświadczenia boiskowe jak i halowe przekładają się na dobrą grę. Uwieńczeniem turnieju była nagroda dla najskuteczniejszego zawodnika – Królem Strzelców został Krzysztof Bartyzel z sześcioma trafieniami.

Źródło: tauronet.