Rada Społeczna pisze do Zarządu TPE oraz do Ministra Energii

Po spotkaniu Rady Społecznej Grupy TAURON z Zarządem TAURON PE w dniu 4 luty Rada Społeczne, jako przedstawiciele reprezentatywnych Organizacji Związkowych wystosowała pismo do Zarządy TPE o podjęcie negocjacji płacowych. Jak czytamy w piśmie: „… Po zapoznaniu się z sytuacją Grupy przedstawioną przez Zarząd TPE S.A. na spotkaniu w dniu 4 lutego 2019 r. występuje o podjęcie negocjacji w sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników Spółek Zależnych Grupy TAURON…”

W piśmie Rada Społeczna zdecydowanie sprzeciwia się, aby koszty dotychczasowych cen energii ponosili pracownicy spółki. „…Podkreślamy, że zdecydowanie sprzeciwiamy się, aby koszty utrzymania cen energii elektrycznej na poziomie roku 2018 ponieśli pracownicy zatrudnieni w sektorze energetyki, w tym również wydobycia, a perspektywa rozwoju branży została ograniczona na wiele lat…”

Jednocześnie członkowie Rady Społecznej zwracają uwagę na wzrastające niepokoje społeczne w poszczególnych spółkach grupy.

W tym samym dniu Rada Społeczna wystosowała pismo do Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Rada jest zaniepokojona obecnymi poczynaniami Ministerstwa odnośnie cen energii w naszym kraju, a dokładnie rzecz ujmując ustawą rekompensującą wzrost cen energii. W piśmie wylicza szereg nieścisłości tej ustawy. Rada również zaniepokojona jest ty, że koszty tej ustawy przełożą się bezpośrednio na pracowników spółki. Członkowie rady sprzeciwiają się, aby koszty ponosili pracownicy.

W piśmie czytamy”… Zdecydowanie sprzeciwiamy się, aby największe koszty omawianej operacji ponieśli pracownicy zatrudnieni w sektorze energetyki w tym również wydobycia, a perspektywa rozwoju branży została ograniczona na wiele lat. Nie do zaakceptowania jest również brak wzrostu wynagrodzeń pracowników…”

Pismo do Zarządu TAURON PE tutaj >>>

Pismo do Ministra tutaj>>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.