Solidarność ZG Sobieski składa zawiadomienie do prokuratury

W związku z pismem WZZ Sierpień 80 do Premiera Mateusza Morawieckiego o rzekomych przypadkach korupcji w TAURON Wydobycie S.A., NSZZ Solidarność ZG Sobieski w piątek 22 listopada złożyła w jaworznickiej Prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na tle korupcyjnym.

W piśmie skierowanym do szefa Rządu Sierpień 80 nie wskazuje bezpośrednio powiązań korupcyjnych „niektórych związkowców w TAURON Wydobycie S.A.”, dlatego NSZZ Solidarność dbając o dobro swoje i firmy postanowiła zawiadomić prokuraturę, aby wyjaśnić całą sytuację i wskazać winnych. Mamy nadzieję, że prokuratura stanie na wysokości zadania i dogłębnie zbada całą sprawę.

Całość zawiadomienia tutaj>>>

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski