Rada Społeczna pisze do Ministra Tchórzewskiego

Po piątkowym spotkaniu 5 kwietnia Rady Społecznej TAURON Polska Energia S.A. z Zarządem TPE, Rada Społeczna wystosowała pismo do Ministra Energi Krzysztofa Tchórzewskiego.

„Informujemy, że 15 kwietnia 2019 r. o godz.10.00, w Katowicach w siedzibie TAURON Polska Energia S.A. odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Społecznej, na którym będą omawiane kolejne działania Związków Zawodowych, dlatego jeżeli nie jest Panu obojętna sytuacja związana z napięciem społecznym to oczekujemy, że pojawi się Pan na w/w spotkaniu.” – czytamy w piśmie.

„Ponownie podkreślamy, że w obecnej sytuacji wzrastającego niezadowolenia społecznego, wykorzystywanego przez wielu działaczy politycznych w okresie wyborczym, brak reakcji na nasze wystąpienie nie przyniesie niczego dobrego a w konsekwencji doprowadzi do niekontrolowanego manifestowania niezadowolenia pracowników w  spółkach Grupy.” – piszą członkowie Prezydium RS.

Treść pisma tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.