Newsweek przeprasza Piotra Dudę po 3-letnim procesie. Ale jak? Żenujące

Newsweek po kolejnym przegranym procesie został zmuszony do przeproszenia Piotra Dudy za teksty związane z uzdrowiskiem „Bałtyk”. Tym razem za pomówienie w sprawie rzekomego zwolnienia pracownika, który miał zwrócić się do przewodniczącego Związku o pomoc. Przeprasza, ale jak?

screen Newsweek

Na stronie internetowej portalu Newsweeka zamieszczony został w maleńkiej ramce tekst przeprosin za pomówienie Piotra Dudy o spowodowanie zwolnienia pracownika SU „Bałtyk” w Kołobrzegu.

Przeprosiny: Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. w Warszawie przeprasza Pana Piotra Dudę, że w dniu 18 kwietnia 2016 roku bezprawnie naruszył jego dobre imię na portalu internetowym „Newsweek.pl” oraz na łamach czasopisma „Newsweek Polska” poprzez podanie nieprawdziwej informacji jakoby wpłynął On na zwolnienie jednego z pracowników sanatorium Uzdrowiskowego „Bałtyk” po tym, jak ten zwrócił się do niego o pomoc.

screen Newsweek

To jedna z kilku toczących się spraw przegranych przez tygodnik Tomasza Lisa po serii artykułów o przewodniczącym „Solidarności”, który wg nich miał spędzać luksusowe pobyty w związkowym ośrodku.

Newsweek z żelazną konsekwencją przeciąga procesy, odwołuje się do wszystkich instancji z wnioskami kasacyjnymi włącznie, ale przegrywa.

Przegrywa i nawet nie ma cywilnej odwagi aby z godnością przeprosić. Teksty szkalujące Piotra Dudę były na czołówkach. Przeprosiny są w małej nierzucającej się w oczy ramce.

Żenujące!

ml