Ilość wyświetleń: 344

Msza św. w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. J. Popiełuszki

To była piękna uroczystość w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki na której został przekazany parafii św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie obraz z wizerunkiem błogosławionego ks. Jerzego dar od parafii św. Brygidy z Gdańska.

To była piękna uroczystość w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki na której został przekazany parafii św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie obraz z wizerunkiem błogosławionego ks. Jerzego dar od parafii św. Brygidy z Gdańska.

 

W niedzielę 20 października w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny odbyła się uroczysta msza św. w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którą odprawił ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

 

Podczas homilii ks. Cebulski wspominał osobiste spotkanie z ks. Jerzym. – Ponad 34 lata temu w Nowej Hucie odbywało się spotkanie „Solidarności” ludzi, którzy buntowali się przeciwko temu co złe – mówił ks. Prałat. – I wtedy na tym spotkaniu miałem zaszczyt uścisnąć dłoń ks. Jerzego Popiełuszki, dowcipnego, wesołego, młodego człowieka. Na tym spotkaniu ks. Jerzy odprawiał mszę św. głosząc słowo Boże. – Kontynuował ks. Proboszcz. – Ks. Popiełuszko mówił wtedy, że człowiek jest istotą boską, że to Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje. A jeśli tak to człowiek ma służyć Bogu. I podsumował kazanie jak zwykle tym zdaniem: „Zło dobrem zwyciężaj”.

 

– Piękne to było spotkanie, piękna rozmowa. Biło od Niego jakieś ciepło spokój – mówił na zakończenie ks. Prałat.

 

Po mszy św. nastąpiło uroczyste przekazanie obrazu z wizerunkiem bł. ks. Jerzego daru od parafii św. Brigidy z Gdańska dla parafii św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie. Uroczystego przekazania dokonał zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdan Biś po czym została odmówiona krótka modlitwa w nawie bocznej kościoła przed popiersiem bł. ks. Jerzego.

 

W uroczystej mszy św. licznie uczestniczyli członkowie Solidarności z jaworznickich zakładów pracy wraz z pocztami sztandarowymi. Obecne były również licznie przybyłe poczty sztandarowe z jaworznickich szkół.

 

Wspólnie z członkami Solidarności w uroczystościach brali udział Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz zastępca Prezydenta Pani Monika Bryl, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Jaworzna Pan Tadeusz Kaczmarek.

 

Mszę św. uświetniła Górnicza Orkiestra Dęta TAURON Wydobycie ZG Sobieski.

 

Zdjęcia tutaj>>>

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.