Ilość wyświetleń: 515

Ostatnia w 2018 roku akcja krwiodawcza za nami

Za nami ostatnia w 2018 roku akcja krwiodawcza zorganizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Za nami ostatnia w 2018 roku akcja krwiodawcza zorganizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Podczas sześciogodzinnej zbiórki krwi, ten jedyny niepowtarzalny lek oddało 43 honorowych krwiodawców, a Regionalne centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic wzbogaciła się o ponad 19 litrów krwi, która jest nieodzowna przy wykonywaniu skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Jej składniki potrzebują także osoby chore na wiele chorób krwi w szczególności na białaczkę.

 

Akcje krwiodawcze organizowane na parkingu stołówki szybu Piłsudski zaliczane są do najliczniejszych w Jaworznie. W tych akcjach krew przede wszystkim oddają górnicy z ZG Sobieski, lecz w ostatnim czasie przybywa krwiodawców z poza kopalni.

 

Zbiórki krwi na tak wysokim poziomie nie mogłyby się odbyć bez pomocy ludzi, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka. Dziękujemy dyrekcji ZG Sobieski za zgodę na przeprowadzenie tych akcji na terenie ZG Sobieski. Dziękujemy służbom ochrony za zabezpieczenie miejsca dla autokaru do poboru krwi. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Jasickiej za miejsce dla ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oraz krwiodawców, jak również za zabezpieczenie ciepłych i chłodnych napoi.

 

Zapraszamy na kolejne akcje krwiodawcze organizowane przez KHDK przy ZG Sobieski oraz przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

 

Wszystkim krwiodawcom oraz osobą, bez których nie mogłyby się odbyć te akcje przez cały 2018 rok składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby ten nadchodzący 2019 rok był jeszcze lepszy od mijającego 2018 i aby przybywało honorowych krwiodawców, to od Was zależą sukcesy naszych akcji krwiodawczych.

 

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.