Ilość wyświetleń: 406

Kazimierz Grajcarek na ZZD

Na ZZD w TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski przybył Kazimierz Grajcarek Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.

Na ZZD w TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski przybył Kazimierz Grajcarek Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.

Jak zwykle jego wystąpienie było ostre i nie oszczędzające żadnej ze stron politycznych. Mówił, że wydawało by się mogło, że z tą władzą powinno być wszystko ok, ale nie jest tak do końca.

 

Przewodniczący Grajcarek podziękował naszej organizacji związkowej za zaangażowanie w działalność na rzecz Solidarności.

 

– Jesteście wyjątkową organizacją związkową, zawsze można było na was liczyć i na pewno będzie można liczyć na was w przyszłości  – mówił Przewodniczący.

 

Przewodniczący Grajcarek podkreślił pokrętność prawa Polskiego, mówił, że nigdy prawo nie było i nie jest dla zwykłych ludzi. – Niejednokrotnie sam byłem ciągany po sądach już w wolnej Polsce.

 

Kazimierz Grajcarek przypomniał, że jednak tego prawa powinniśmy przestrzegać ale dbać o tych, których to prawo oszukuje.

 

Mówił również o przynależności do związków zawodowych i o pracownikach, którzy nie należą do związków nazywając ich „pasożytami” ponieważ korzystają z tych praw, które wywalczyły związki i te różne rzeczy wywalczone przez związek go obowiązuje.

 

Wspomniał również o nowej „religii” jaką jest ekologia, mówił o durnej polityce klimatycznej, która chce zabronić spalaniu węgla. – Chociaż nie wiem jaki „ekologiczny” był by węgiel to spalany w złym palenisku będzie produkował zanieczyszczenia – mówił Grajcarek. – W dobrych paleniskach można spalić nawet najgorsze sorty węglowe – grzmiał Przewodniczący.

 

Przewodniczący Grajcarek pożegnał się jako Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność informując zebranych o zakończeniu swojej działalności.

 

Dział Informacji KZ NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie ZG Sobieski.