Obchody 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność

Jak cała Polska Jaworzno również przygotowuje się do jubileuszowych obchodów powstania NSZZ Solidarność.

W tym roku mija 35 rocznica powstania Solidarności a jaworznickie obchody zapowiadają się na wysokim poziomie.

W naszym mieście zaplanowano szereg konkursów oraz zawodów sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Zorganizowane będą wystawy poświęcone Solidarności, strajkom. Odbędą się pokazy filmów o tematyce przedstawiającej historię związku.

Nie lada gratką będzie finisz jednego z etapów wyścigu kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków, do którego dojdzie już 2 lipca.

Kulminacją obchodów będzie uroczysta msza św. w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie. Odbędzie się ona w niedzielę 6 września o godzinie 1200.  Natomiast zwieńczeniem obchodów będzie Piknik Rodzinny z okazji 35-lecia Solidarności na stadionie MCKiS przy ul. Moniuszki w Jaworznie, wstęp wolny.

Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert.

Bliższe informacje w plakacie poniżej w pdf.

Zapraszamy wszystkich jaworznian na uroczystości związane z 35-tą rocznicą powstania NSZZ Solidarność.

Plakat obchody tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.