Jest porozumienie płacowe w TAURON Wydobycie

Organizacje związkowe działające w TAURON Wydobycie S.A. podpisały we wtorek 1 lipca porozumienie płacowe z Zarządem spółki.

Nie byłoby to możliwe bez wcześniejszego porozumienia w TAURON Polska Energia, które z zarządem firmy podpisała Rada Społeczna. O tym porozumieniu informowaliśmy w poprzedniej wiadomości.  Gdyby nie to porozumienie, to ze względu na trudną sytuację w niektórych spółkach część pracowników Grupy nie dostałaby żadnych podwyżek – mówi Waldemar Sopata przewodniczący Solidarności w TAURON Wydobycie i zarazem wiceprzewodniczący w Radzie Społecznej.

Przypomnijmy w Radzie Społecznej TAURON z naszej spółki zasiada czterech przedstawicieli związków zawodowych: Waldemar Sopata oraz Stanisław Kurnik reprezentujący NSZZ Solidarność, Maciej Bochenek z ZZ Kadra oraz Krzysztof Kraus z ZZG w Polsce. To dzięki ich zaangażowaniu po trudnych kilkumiesięcznych negocjacjach w TAURON PE można było podpisać porozumienie w TAURON Wydobycie S.A. Do ostatniej chwili ważyły się losy porozumienia, gdyż trwały konsultacje w temacie poszczególnych spółek.

Pozostałe organizacje związkowe nieuczestniczące w Radzie Społecznej oraz te, które w ogóle nie mają reprezentanta w Radzie Społecznej przyjęły wynegocjowane zapisy bez uwag i nie wnosiły żadnych zastrzeżeń. Naszym zdaniem na te trudne dla spółki chwile jest to dobre porozumienie. Oczywiście nie jest ono szczytem naszych marzeń lecz jest bardzo odpowiedzialne.

Przypomnijmy: porozumienie w TAURON Rada Społeczna podpisała w środę w ubiegłym tygodniu a już dziś zostało zawarte porozumienie płacowe w naszej spółce.

Wszystkich zainteresowanych wynikiem podpisanego porozumienia zapraszamy do biur NSZZ Solidarność na szybach Piłsudski i Sobieski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.