Ilość wyświetleń: 326

Jarosław Grzesik w ZG Sobieski

Na Zakładowym Zebraniu Delegatów NSZZ Solidarność w ZG Sobieski nie mogło zabraknąć szefa górniczej Solidarności Jarosława Grzesika.

 

Na Zakładowym Zebraniu Delegatów NSZZ Solidarność w ZG Sobieski nie mogło zabraknąć szefa górniczej Solidarności Jarosława Grzesika.


– Czuję się w Jaworznie rewelacyjnie, bo wiem, że jestem wśród przyjaciół. – Mówił na wstępie przewodniczący Grzesik.- Chciałbym Wam podziękować za to wszystko, co robicie, jako Solidarność dla Solidarności. Chcę podziękować Wam za Wasz udział we wszystkich akcjach. Wiem, że na Was można polegać. Jesteście jedną z podstawowych sił, podstawowych ogniw naszej sekcji, naszego regionu i całej naszej Solidarności. – Kontynuował Jarosław Grzesik.

Szef sekcji krajowej górnictwa skupił się na tragicznej sytuacji w Polskim sektorze górniczym. Największe problemy ma Kompania Węglowa. Nadmienił, że całe zło sektora węglowego zaczyna się w Warszawie.  Głównym problemem jest import węgla do Polski.  Wbrew temu, co się mówi węgiel rosyjski wcale nie jest tańszy od polskiego. Natomiast węgiel rosyjski jest gorszej, jakości od polskiego. Przewodniczący Grzesik za całą sytuację obarczył Rząd RP, który nie potrafi chronić własnej gospodarki. Niemcy potrafią chronić własny przemysł, Francuzi robią to ze swoją energetykom, Włosi z przemysłem samochodowym itd. Tylko Polska nie potrafi.

Przewodniczący górniczej Solidarności powiedział, że tak dalej być nie może, ponieważ sytuacja w górnictwie przypomina już zjeżdżanie po równi pochyłej i że to są już ostatnie momenty by coś zmienić.

Na koniec przewodniczący Grzesik powiedział. – Dziękuję koleżankom i kolegom za zaproszenie. Gratuluję Wszystkim wybranym, szczególnie Waldkowi wyboru na kolejną kadencję.  To jest dobry wybór. – Podkreślił i dodał.- Dziękuję jeszcze raz i życzę wszystkim Szczęść Boże.

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.