Ilość wyświetleń: 300

Dominik Kolorz na zebraniu wyborczym w Sobieskim

– Szczęść Boże. Witam Was wszystkich koleżanki i koledzy. Jak zwykle do Jaworzna przybywa się miło, bo jesteście tą organizacją zakładową, która jako żywo przypomina taką prawdziwą Solidarność. – Mówił na wstępie szef Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. – Pozwólcie, że na samym początku w imieniu Zarządu Regionu i swoim własnym podziękuję Wam za tę kadencję, która już minęła.

– Szczęść Boże. Witam Was wszystkich koleżanki i koledzy. Jak zwykle do Jaworzna przybywa się miło, bo jesteście tą organizacją zakładową, która jako żywo przypomina taką prawdziwą Solidarność. – Mówił na wstępie szef Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. – Pozwólcie, że na samym początku w imieniu Zarządu Regionu i swoim własnym podziękuję Wam za tę kadencję, która już minęła. – Kontynuował przewodniczący Kolorz.

 


W swym wystąpieniu Dominik Kolorz przypomniał najważniejsze fakty z poprzedniego roku zwłaszcza „śląską wiosnę”, dwugodzinny strajk generalny w naszym regionie. Był to olbrzymi sukces Solidarności. Po „śląskiej wiośnie” przyszedł czas na polski wrzesień nawiązując do wrześniowych protestów w Warszawie. – Dziękuję szczególnie służbom porządkowym. – Mówił dalej szef śląskiej Solidarności. – Jesteście zawsze tam gdzie dzieje się krzywda ludzka. Olbrzymie podziękowanie dla Waldka dla Bogdana Bisia. Wasza komisja Zakładowa, wasi ludzie wspaniale pokazali się właśnie podczas września. – Dodał przewodniczący Kolorz.

Następnie przeszedł do tego, co przed nami. Nadmienił, że w najbliższym czasie Solidarność zamierza podpisać porozumienie z przedsiębiorcami z małych i średnich firm o współpracy. Wspólnie będziemy dążyć do zmniejszenia opodatkowania w Polsce. Okazuje się, że im wyższe podatki tym mniejsze są dochody państwa. Tłumaczył, że to, dlatego, iż system podatkowy w Polsce jest tak zagmatwany, że na podatkach można swobodnie oszukiwać.  Dominik Kolorz mówił także, że chcieliby wprowadzić tzw. podatek obrotowy, aby wielkopowierzchniowe sieci handlowe zaczęły wreszcie płacić należyte podatki w Polsce.

Kolejnym tematem, który poruszył przewodniczący Kolorz to scena polityczna w naszym Kraju. Przypomniał Delegatom, że tak naprawdę to do 1989 r. praktyczne żądzą jedni i ci sami. Tylko nazwy zmieniają i że nie głosujemy na ludzi tylko na partię. Gdyby w Polsce udało się zmienić ordynację wyborczą na mieszaną to zupełnie inaczej politycy by postępowali. Teraz nie mają żadnej odpowiedzialności a politycy robią to, co każe im partia. Podkreślił, że taki system wyborczy jak w Polsce obowiązuje jeszcze tylko w Bułgarii i Rumuni.

Dominik Kolorz nie uciekł również od tematu „pakietu klimatycznego”, przypomniał o akcji zbierania podpisów, która niestety nie poszła po myśli Solidarności a zagrożenie „pakietu” jest realne. Dyrektywa, którą niedawno przyjęła UE sztucznie zawyży ceny emisji do CO2. Wkrótce energetyka zacznie się dusić we własnych kosztach, ponieważ będzie musiała więcej płacić za emisja a w konsekwencji pociągnie to za so0bą wyższe koszty naszego utrzymania.

Kolejna groźna dyrektywa, do jakiej przygotowuje się Unia to dyrektywa o czystym powietrzu. Unia chce w ten sposób zakażać w większych miastach palenia węglem. Niewykluczone, że w tej sprawie odbędzie się manifestacja w Brukseli.

Na koniec szef śląskich struktur Solidarności mówił. – Dziękuję za wizytę tutaj u Was. Życzę Wam wszystkim trafnych decyzji. No i cóż do zobaczenia na ulicach, przy bębnie od Krzysia. Szczęść Bożę.


Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.