Uroczyste posiedzenie Sekcji Terenowej NSZZ Solidarność

– Chcielibyśmy podziękować naszemu koledze, wieloletniemu przewodniczącemu Sekcji Terenowej w imieniu jaworznickiej Solidarności. Za to, że byłeś wierny Solidarności, ale myślę, że będziesz zawsze z Solidarnością. – Słowa te przewodniczący Sekcji Terenowej Waldemar Sopata kierował do Bogdana Wasiela, wieloletniego działacza NSZZ Solidarność w Jaworznie.

W poniedziałek 10 czerwce odbyło się uroczyste posiedzenie Sekcji Terenowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno. Spotkanie KZ Solidarności z Jaworzna tego dnia miało podniosły charakter. Na zebranie zaproszony został wieloletni działacz jaworznickiej Solidarności, internowany w stanie wojennym, długoletni przewodniczący Sekcji Terenowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno, członek Solidarności Elektrowni Jaworzno III Bogdan Wasiel. Przedstawiciele jaworznickiej Solidarności postanowili podziękować Mu za lata poświęcone związkowi. W imieniu Solidarności Jaworzna pamiątkowy grawerton ze słowami podziękowania i uznania na ręce Bogdana Wasiela Przekazał Waldemar Sopata, obecny przewodniczący jaworznickiej Solidarności. Chcielibyśmy podziękować naszemu koledze, wieloletniemu przewodniczącemu Sekcji Terenowej w imieniu jaworznickiej Solidarności. Za to, że byłeś wierny Solidarności, ale myślę, że będziesz zawsze z Solidarnością. – Mówił przewodniczący Sopata. – Dziękujemy, że tyle czasu poświęciłeś Solidarności, że nigdy się od niej nie odwróciłeś. Za to serdeczne dzięki. – Kontynuował Waldemar Sopata.

Bogdan Wasiel na wniosek jaworznickiej Solidarności został wyróżniony przez śląsko – dąbrowską Solidarność Złotym Medalem Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Medal wręczyła wiceprzewodnicząca śląsko – dąbrowskiej Solidarności Justyna Latos dziękując Mu za długoletnie zaangażowanie na rzecz związku, przekazując również podziękowania od szefa śląsko – dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza, który nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości.

W imieniu Prezydium KK NSZZ Solidarność podziękowanie dla Bogdana Wasiela przekazał wraz z pamiątkami zastępca przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Bogdan Biś usprawiedliwiając przewodniczącego Piotra Dudę, który nie mógł być w Jaworznie, ponieważ inaugurował otwarcie miasteczka protestacyjnego w Szczecinie.

– Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję, za pamięć, ze to wszystko. To bardzo wzruszająca chwila. – Nie ukrywając wzruszenia dziękował Bogdan Wasiel. Przekazał na ręce przewodniczącego Sopaty pamiątkowe dokumenty dotyczące funkcjonowania jaworznickiej Solidarności.

W posiedzeniu Sekcji Terenowej miała także uczestniczyć Pani Teresa Smyl, długoletnia przewodnicząca NSZZ Solidarność jaworznickiej oświaty. Niestety ze względu na stan zdrowia nie mogła przybyć na uroczystość. Pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za wieloletnie zaangażowanie na rzecz NSZZ Solidarność w Jej imieniu odebrał obecny przewodniczący oświat miasta Jaworzno Maciej Brül.

Zdjęcia z uroczystej Sekcji Terenowej NSZZ Solidarność Jaworzno 10.06.2013 r. >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.