Ilość wyświetleń: 325

Na Bałtyk tylko z Solidarnością

Kolejny raz NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski zorganizowała wycieczkę nad polski Bałtyk. W dniach od 22 do 27 kwietnia członkowie związku wraz z rodzinami wypoczywali w malowniczym ośrodku „Pomorzanka” we Władysławowie.

Kolejny raz NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski zorganizowała wycieczkę nad polski Bałtyk. W dniach od 22 do 27 kwietnia członkowie związku wraz z rodzinami wypoczywali w malowniczym ośrodku „Pomorzanka” we Władysławowie.


 

Wycieczka zorganizowana była z myślą o amatorach wędkarstwa morskiego, lecz każdy uczestnik wycieczki znalazł coś dla siebie.

 

Pierwsze wypłynięcie na połowy dorsza planowaliśmy we wtorek 23 kwietnia, niestety złe warunki pogodowe uniemożliwiły wypłynąć w morze, więc wszyscy pojechali do Sopotu. W środę wszyscy wędkarze spakowani czekali już na wypłynięcie na kutrze, jednak Bałtyk to morze kapryśne, w ostatniej chwili zmieniła się pogoda i kapitan portu nie wydał zgody na opuszczenie. W końcu udało się. W czwartek z samego rana wędkarze z jaworznickiej Solidarności wypłynęli w upragniony rejs kutrem o wdzięcznej nazwie „Feniks”. Na łowisko wycieczkowicze płynęli około dwóch godzin i w końcu mogli przystąpić do tak wyczekiwanego wędkowania. Szyper „Feniksa” namierzał ryby, aby każdy uczestnik morskiej przygody był zadowolony. Późnym popołudniem wszyscy uczestnicy wyprawy cali i zdrowi powrócili do portu. Wędkarze mieli bardzo krótką noc, ponieważ w piątek o świcie musieli wstać, aby przygotować się do powtórnego wypłynięcia. Bryza morska łagodnie osiadała na twarzach wędkarzy, gdy płynęli w głąb Bałtyku. Tym razem na łowiska wypłynęli ekskluzywną jednostką o imieniu „Irena”. „Irena” to kuter typowo przystosowany dla wycieczkowiczów. Wygodne kajuty, miła i uczynna załoga, dawało się wyczuć przyjazną atmosferę niczym w ośrodku wypoczynkowym. Kołowanie po wielu dorszowych łowiskach niewiele dało, w tym dniu były marne połowy jednak wędkarze byli usatysfakcjonowani. Wszak nie do końca chodzi o ryby, w takich rejsach liczy się dobra zabawa i ten dreszczyk emocji, który towarzyszy laikom na otwartym morzu.  Tak jak i poprzednio wędkarze do portu przybili późnym popołudniem. A w sobotę 27 kwietnia wszyscy szczęśliwie dotarli do Jaworzna. 

 

W pensjonacie „Pomorzanka” gościli nas właściciele państwo Ewa i Grzegorz Turscy, którzy dbali, aby nikomu nic nie zabrakło. Dla uczestników naszej wycieczki oprócz codziennych posiłków przygotowali dodatkowo dwie wystawne kolacje w Kaszubskim stylu. Uprzejmie Im dziękujemy za iście rodzinną atmosferę w „Pomorzance”. Dziękujemy armatorom kutrów „Feniks” oraz „Irena” za profesjonalną obsługę podczas rejsów. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom wycieczki, którzy jak zwykle nie zawiedli i wyśmienicie bawili się podczas pobytu.

 

Wycieczka do Władysławowa zorganizowana była przy dofinansowaniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Południowego Koncernu Węglowego S.A.


Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.