Apel Przewodniczącego Ślasko – Dabrowskiej Solidarności

To już pewne, 11 września rozpoczyna się akcja protestacyjna w Warszawie. Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętna ich przyszłość oraz przyszłość ich dzieci o wzięcie udziału w tych protestach.

Z apelem o udział w organizowanym proteście wystąpił szef Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. W piśmie czytamy – Rząd i najbardziej wpływowe lobby najbogatszych pracodawców wypowiedziało wojnę związkom zawodowym. Wiedzą, że to ostatnia zorganizowana siła społeczna, która przeszkadza im robić w Polsce takie interesy, jakie robi się w krajach Trzeciego Świata. Chcą zmienić ustawę o związkach zawodowych w taki sposób, aby związek nie miał środków i możliwości skutecznego działania. Lansują takie zmiany w prawie, które mają na celu ograniczenie niezależności związków zawodowych. – Pisze Przewodniczący Kolorz. W dalszej części pisma tłumaczy, dlaczego powinniśmy uczestniczyć w tych protestach. Przypomina również członkom Solidarności, że przynależność do związku to nie tylko prawa, ale też obowiązki.

Jeszcze raz apelujemy o liczny udział w wrześniowych protestach.

Szczęść Boże!!!

Apel Przewodniczącego Dominika Kolorza tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.