Ilość wyświetleń: 289

Wycieczka na połów dorsza

Po raz kolejny NSZZ Solidarność ZG Sobieski zorganizowała wyjazd dla amatorów wędkowania na połowy dorsza na Bałtyk. Grupa zapaleńców wraz z rodzinami mogła korzystać z gościnności w pięknie położonym pensjonacie Pomorzanka we Władysławowie.

 

Po raz kolejny NSZZ Solidarność ZG Sobieski zorganizowała wyjazd dla amatorów wędkowania na połowy dorsza na Bałtyk. Grupa zapaleńców wraz z rodzinami mogła korzystać z gościnności w pięknie położonym pensjonacie Pomorzanka we Władysławowie.


Już we wtorek 24 kwietnia z samego rana wędkarze wypłynęli kutrem Jastrząb w morze, aby sprawdzić swoje możliwości. Po około dwugodzinnym rejsie dopłynęli na łowisko gdzie zaczęła się zabawa. W tym dniu pogoda była iście wiosenna, słońce górowało nad polskim morzem a lekka bryza chłodziła uczestników wycieczki. Po kilkugodzinnej zabawie wędkarze wrócili do ośrodka gdzie wieczorem czekała na nich niespodzianka w postaci kolacji kaszubskiej, przy której bawili się to późnych godzin nocnych.

W środę 25 kwietnia grupa pojechała na wycieczkę na Westerplatte oraz do Gdańska. Na Westerplatte przewodnik zapoznał zwiedzających z tym miejscem martyrologii Polski o pierwszych dniach wojny oraz o żołnierzach, którzy uczestniczyli w walkach obronnych. Z Westerplatte grupa wraz z przewodnikiem pojechała do Gdańska gdzie zwiedzali stare miasto, kościół Mariacki i wiele innych ciekawych miejsc.

W czwartek przyszła kolej na powtórne wypłynięcie w morze. Tym razem na połowy dorsza grupa fanatyków wędkarstwa wypłynęła kutrem Feniks. Tym razem Bałtyk nie był już tak łaskawy jak poprzednio. Pogoda nie nastawiała, co mniej odpornych optymizmem. Morze kołysało w każdą ze stron, ale nie zniechęciło to uczestników zabawy i tak jak we wtorek wszyscy byli zadowoleni z tego rejsu. Także tego dnia na uczestników wycieczki czekała wykwintna kolacja przy grillu. Tego dnia mieliśmy jubilata pana Staszka, który w tym dniu kończył 54 lata. Specjalnie na tę okazję właściciel pensjonatu przygotował piękny piętrowy tort, cała grupa odśpiewała mu sto lat. Jubilat nie ukrywał wzruszenia, podziękował za pamięć i podzielił tort między uczestników biesiady. Podczas tej kolacji właściciel Pomorzanki pan Grzegorz Turski ufundował nagrodę dla wędkarza, który złowił największego dorsza. I tu nastąpił mały problem, ponieważ dwie identyczne ryby miało dwóch wędkarzy, ale po stanowiono, że obaj otrzymają nagrody. Wędkami od właściciela uhonorowani zostali Michał Łagowski z oddziału GT oraz emeryt Józef Sojka.

W piątek cała grupa pojechała na wycieczkę na Hel gdzie każdy sam zagospodarował sobie czas wolny. Jedni spacerowali po plaży inni zwiedzali fokarium jeszcze inni port.

W sobotę 28 kwietnia wszyscy uczestnicy wycieczki powrócili szczęśliwie do Jaworzna. Każdy zadowolony z pobytu. Dziękujemy bardzo właścicielom pensjonatu Pomorzanka państwu Ewie i Grzegorzowi Turskim za gościnność i wyrozumiałość, dziękujemy również właścicielom kutrów Jastrząb oraz Feniks za bezpieczne rejsy po Bałtyku.

Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez NSZZ Solidarność, gwarantujemy zawsze miłą zabawę oraz moc wrażeń.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z wycieczki do Władysławowa 23 – 28.04.2012 r. >>>