Ilość wyświetleń: 97

Sierpień – Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.Zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich członków i sympatyków NSZZ Solidarność, aby w sierpniu honorowo oddawali krew. To wspaniały pomnik Ojca Świętego i praktyczna realizacja Jego nauki – napisał przewodniczący Piotr Duda.

 

Już po raz kolejny sierpień jest Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność. W ten sposób Solidarność wypełnia testament błogosławionego Jana Pawła II zawartego w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.Zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich członków i sympatyków NSZZ Solidarność, aby w sierpniu honorowo oddawali krew. To wspaniały pomnik Ojca Świętego i praktyczna realizacja Jego nauki – napisał przewodniczący Piotr Duda.


Nasza Komisja Zakładowa wypełnia ten testament i regularnie organizuje akcje krwiodawcze. Ostatnia zbiórka krwi, która odbyła się 13 lipca i przeszła nasze oczekiwania. Do oddania krwi zgłosiło się 90 chętnych, którzy chcieli podzielić się tym jedynym, niepowtarzalnym darem życia.

To właśnie z inicjatywy NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski w naszym zakładzie powstał Klub Honorowych Dawców Krwi, który zrzesza ludzi, którym nie jest obojętny los innej osoby i którzy zdają sobie sprawę, że kiedyś oni lub ktoś z ich bliskich może potrzebować krwi.

Krwi nie zastąpi żaden specyfik. Każdego roku z krwi korzysta ponad 2 mln chorych. Krew jest bazą dla wielu podstawowych leków i nie da się jej wyprodukować. Co roku nawet 500 000 osób oddaje krew, z czego honorowi krwiodawcy czynią to kilkukrotnie w ciągu roku. Jednorazowo bezpiecznie można oddać 450 ml krwi, mężczyźni nie częściej, niż co 8 tygodni, a kobieta, co 12 tygodni.

Solidarność wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski systematycznie, co dwa miesiące organizuje akcje krwiodawcze, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony pracowników naszej firmy. Kolejna akcja odbędzie się już 14 września, na którą już dziś gorąco zapraszamy. Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośba do pracowników ZG Sobieski, aby informować wcześniej kierowników oddziałów o zamiarze oddania krwi w danym dniu, by mogli spokojnie zabezpieczyć oddział przed absencją kilku osób ze zmiany. Nie jest naszą intencją, aby doprowadzać do paraliżu ważnych prac. Dlatego jeszcze raz prosimy o informowanie władz oddziałów.

Zachęcamy również do powiększania grona Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski. Bliższe informacje udziela Prezes KHDK przy ZG Sobieski Dariusz Piechowicz w siedzibie NSZZ Solidarność na szybie Piłsudski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

List Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy w sprawie miesiąca Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność tutaj >>>